Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

Ірина Пашко відзвітувала про результати роботи управління в процесі євроінтеграції (ФОТО)

Ірина Пашко відзвітувала про результати роботи управління в процесі євроінтеграції (ФОТО)

dsc_0004

Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області у поточному році виконало усі заплановані Міністерством юстиції України заходи щодо завершення розпочатих у минулих роках ініціатив та запуску нових реформ.

«Ми вперше проводимо такий відкритий звіт. Цей формат є новим для нашої держави, але він стандартний для розвинутих країн Європи», – зазначила начальник обласного управління юстиції Ірина Пашко.

Одним із основних завдань Головного територіального управління юстиції у Полтавській області є здійснення міжнародно-правового співробітництва.

За словами Ірини Пашко, управління юстиції організовує взаємодію судів та інших органів державної влади у цивільних та кримінальних справах із компетентними органами іноземних держав на підставі законів, міжнародних договорів України, забезпечує виконання положень міжнародних договорів України про правову допомогу та правові відносини у цивільних та кримінальних справах.

dsc_0040

“Управління юстиції, як територіальний орган Міністерства юстиції України, забезпечує дотримання та виконання в Україні зобов’язань, взятих за міжнародними договорами з питань надання правової допомоги у цивільних справах, стежить за здійсненням прав, які випливають з таких договорів для України, і за виконанням іншими сторонами міжнародних договорів їхніх зобов’язань. Важливою подією для України є набуття членства в Гаазькій конференції з міжнародного приватного права, що відбулося 3 грудня 2003 року. На сьогодні незалежною Україною укладено більше 20 договорів, що регулюють питання надання правової допомоги та правових відносин у цивільних справах”, – розповіла Ірина Пашко.

Управління юстиції впродовж року опрацювало 12 пакетів документів щодо надання міжнародної правової допомоги. Мова йде про Конвенцію про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (8 доручень), Конвенція про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах 1970 року (4 доручення). Окрім того, 11 доручень щодо надання міжнародної правової допомоги у кримінальних справах. Також ГТУЮ у Полтавській області постійно проводить роботу щодо захисту дітей від їх незаконного переміщення.

«Разом з тим, одна лише адаптація законодавства не буде ефективною, якщо нехтувати іншими складовими інтеграційного процесу. Вона повинна відбуватися паралельно із створенням відповідного політичного клімату у суспільстві та інших важливих умов, за яких європейський вибір України мав би підтримку з боку основних політичних сил та учасників ринкових відносин. Крім того, однією з необхідних передумов успішної адаптації законодавства України є наповнення реальним змістом принципу верховенства права та надання надійних гарантій захисту прав людини», – підсумувала Ірина Пашко.

dsc_0029

dsc_0017

dsc_0018

dsc_0020

dsc_0043

dsc_0062

dsc_0057

dsc_0027

Система Orphus