Ви тут:
Захисник України Суспільство Україна 

Добровольцям, волонтерам і медикам в АТО тепер призначатимуть пенсії без страхового стажу

Добровольцям, волонтерам і медикам в АТО тепер призначатимуть пенсії без страхового стажу 

1833683

13 листопада набули чинності зміни до законодавства, які вирішили проблемні питання стосовно призначення пенсій учасникам АТО, а також членам їх сімей.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомила начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Оксана Сивч, пише ZIK.UA.

Зокрема, вона зазначила, що врегульовано призначення пенсій вдовам дружин учасників АТО, які зайняті доглядом за дитиною до восьмирічного віку і самі ж проходять військову службу. Раніше вдовам призначали пенсію лише за умови, що вони звільнені зі служби. Тепер ця умова знята.

Також змінами до законодавства передбачено, що іншим особам, які брали безпосередню участь в АТО, призначається пенсія за інвалідністю відповідно до військового закону, а в разі їх загибелі членам їхніх сімей призначається пенсія по втраті годувальника.

Як пояснила Оксана Сивч, до інших осіб, зокрема, належать, добровольці, волонтери і медики, яким до цього часу призначалася така пенсія лише за умови страхового стажу.

«Із 13 листопада їм уже можна призначати пенсії за військовим законом і страхового стажу не вимагається. Відповідно, розміри пенсій є значно вищими, ніж за страховим законом», – зазначила вона.

Зокрема, якщо особа при захисті батьківщини отримала інвалідність І групи, її розмір пенсії становитиме 3553, ІІ групи – 3179 грн, ІІІ групи – 2805 грн.

«У разі призначення пенсії по втраті годувальника розмір пенсії буде становити не менше, як два прожиткових мінімуми. Із 1 грудня це буде 2494 грн», – повідомили у Пенсійному фонді.

Нагадаємо, у зв’язку з підвищенням з 1 грудня прожиткового мінімуму на Львівщині проведено перерахунки понад 72% пенсій, тобто для 578 тис. осіб із понад 700 тис. пенсіонерів, які перебувають на обліку в області. Середнє підвищення пенсій – 115 грн. 

Система Orphus