Ви тут:
Кримінал Полтавщина Пригоди Суспільство 

Полтавця затримали за вербування людей на тяжкі роботи за кордон

Чоловіка на Полтавщині затримали за вербування людей для продажу на тяжкі роботи за кордонНа Полтавщині правоохоронці затримали чоловіка, який займався вербуванням, перевезенням та передачею українських громадян для подальшої трудової експлуатації у сфері сільського господарства до сусідньої країни, передає відділ комунікації за інформацією ВБЗПТЛ поліції Полтавської області.

“Під час документування злочинної діяльності поліцією з’ясовано, що 23-річний житель Чутівського району, займається вербуванням жителів області для начебто вигідної роботи в сусідній країні. Насправді ж, продавали їх для виконання тяжких фізичних робіт та зайняття жебрацтвом. Потерпілі вказують, що у них повідбирали всі документи та обмежували свободу пересування. Умови проживання у бараках не відповідали санітарним умовам. Працювали понаднормово, за невиконання трудового плану – не давали їсти. Грошових коштів за працю громадяни не отримували”, – зазначив начальник Полтавської обласної поліції Олег Бех.

Працівниками відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, прокуратурою та УСБУ Полтавщини, спільно з Державною прикордонною службою України, під час реалізації матеріалів раніше відкритого кримінального провадження при спробі перетнути кордон затримано 23-річного чоловіка. Автомобілем “Деу-Сенс” він намагався вивезти за кордон трьох громадян України з метою їх подальшої трудової експлуатації, додали у поліції.

Вказано, що під час проведення обшуків поліцією виявлено та вилучено мобільні телефони, сім-картки українських та закордонних операторів, платіжні картки, закордонні паспорти та предмет, схожий на пістолет типу револьвер.

Триває досудове розслідування за частиною 1 статті 149 Кримінального кодексу України (Торгівля людьми або здійснення іншої незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Правоохоронці з’ясовують кількість потерпілих та коло осіб, які допомагали чоловіку організовувати незаконну діяльність.

Теги:
Система Orphus