Ви тут:
Відео Головне Полтавщина прес-конференція Суспільство ТОП-новина 

З грудня близько 75 % полтавців отримають підвищені пенсії, – Володимир Тараторін (ВІДЕО)

З грудня близько 75 % полтавців отримають підвищені пенсії, – Володимир Тараторін (ВІДЕО)

dsc_0392

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 1 грудня прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищать з 1 130 грн до 1 247 грн. У зв’язку з цим зростуть і пенсії. Про механізм збільшення пенсій розповіли під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін та його перший заступник Володимир Носенко.

“Основою для підвищення пенсій з 1 грудня є прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Він зросте на 117 гривень. Це – планове підвищення. Пенсійні виплати зростуть для усіх пенсіонерів, проте для кожного — індивідуально. Розмір підвищення залежатиме від багатьох чинників, зокрема, трудового стажу, зарплати, підвищень і надбавок. Ми підрахували, що в середньому близько 75 % пенсіонерів Полтавщини, а це 330 тисяч осіб, отримають підвищені пенсії”, – наголосив Володимир Тараторін.

Середній розмір підвищення пенсій у містах становить 108 гривень, а в сільській місцевості – 121 гривню.

Органи Пенсійного фонду області забезпечили проведення масового перерахунку пенсій, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму, зокрема:

  • мінімальних розмірів пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», надбавки до пенсій за понаднормовий стаж, що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму, – непрацюючим пенсіонерам;

  • мінімальних пенсій шахтарям, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;

  • мінімальних пенсійних виплат інвалідам війни та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);

  • мінімальних розмірів пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

  • надбавок, підвищень та інших виплат, розмір яких обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги та ін.).

    Володимир Носенко навів кілька прикладів підвищення пенсій як для жінок, так і для чоловіків.

Як і минулого року, пенсіонери отримають січневі пенсії вже у грудні.

«Цього року прийняли рішення, як і минулоріч. Пенсіонери, що отримують виплати до 10 січня, матимуть пенсії вже із 25 до 1 січня. Ті, хто отримує пенсію в банках до 15 січня, теж зможуть забрати її із 25 грудня до 1 січня. Можливо, хтось через певні причини не отримає пенсію у ці терміни, то після різдвяних свят будуть складені списки та виплачені усі кошти», – наголосив Володимир Тараторін.

Із підвищенням мінімальної заробітної плати із січня 2017 року з’явиться можливість у наступному році забезпечити не лише зміни у прожитковому мінімумі, але й провести осучаснення пенсій, додав Володимир Носенко.

“Від анонсованого урядом зростання мінімальної заробітної плати з
1600 грн. до 3200 грн. працівники Пенсійного фонду очікують відповідного збільшення надходжень до пенсійного бюджету. Зокрема, додатковий ресурс можна отримати від легалізації тіньової зайнятості і, як результат – скоротити дефіцит Пенсійного фонду й обсяг державних дотацій”, – зазначив він.

Під час прес-конференції представники Пенсійного фонду розповіли й про результати верифікації та перевірок пенсійних виплат. Так, за цей рік під час моніторингу 30 тисяч пенсійних справ знайшли лише 16 порушень.

Щодо оптимізації управлінь Пенсійного фонду в області Володимир Тараторін розповів, що цього року із 33 скоротили до 18. Наступний етап — створення 13 управлінь на Полтавщині.

“Подальше реформування пенсійного забезпечення пов’язане не лише з оптимізацією роботи органів Фонду, а з оптимізацією всієї солідарної системи”, – підсумував очільник головного управління Пенсійного фонду.

Детальніше дивіться у ВІДЕО

Система Orphus