Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

“Полтававодоканал” припинив безпідставно зобов’язувати споживачів оформлювати паспорти водного господарства

“Полтававодоканал” припинив безпідставно зобов’язувати споживачів оформлювати паспорти водного господарства

АМКУ оштрафовал три молокоперерабатывающих предприятия Полтавской области на 60 тыс. грн

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України припинила дії КП «ПОР «Полтававодоканал», які містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку централізованого водопостачання та водовідведення.

Відділенням, за результатами розгляду заяви власників нежитлових приміщень у житловому будинку міста Полтави було встановлено, що міжКП «ПОР «Полтававодоканал» та фізичними особами-підприємцями – власниками нежитлових приміщень було укладено договори на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, в яких одним з пунктів договору було погоджено, що Споживач зобов’язаний розробити та надати на затвердження паспорт водного господарства. У випадку відмови Споживача розробити та надати Виконавцю паспорт водного господарства у зазначений строк, договір втрачає свою чинність та вважається розірваним в односторонньому порядку.

Разом з тим, відповідно до місцевих Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Полтави вимога щодо подання Водоканалу паспорту водного господарства Підприємства передбачена для укладення Договорів про приймання стічних вод у міську систему водовідведення і стосується Підприємств, об’єкти яких є окремо розташованою територією з відокремленими системами водопостачання і водовідведення. В той час, як заявники здійснюють водовідведення з офісних приміщень, що знаходяться у житловому будинку, тобто не мають відокремленої системи водовідведення.

Крім того, на момент укладення договорів з власниками нежитлових приміщень в житловому будинку: м.Полтави, господарська діяльність споживачами не велась, оскільки в приміщенні проводились ремонтні роботи після будівництва і чи ведеться господарська діяльність споживачами КП «ПОР «Полтававодоканал» не було відомо.

Такі дії КП ПОР «Полтававодоканал» містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом вчинення дій, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Тому, з метою припинення дій з ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції, адміністративною колегією територіального відділення були надані обов’язкові для розгляду та виконання рекомендації КП «ПОР «Полтававодоканал» щодо:

– вжиття заходів з метою недопущення безпідставного зобов’язання власників нежитлових приміщень (офісів) у новозбудованому житловому будинку у м. Полтава оформлювати та отримувати паспорт водного господарства;

– при укладанні договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення із споживачами (юридичними особами та фізичними особами-підприємцями) дотримуватися вимог чинного законодавства.

КП ПОР «Полтававодоканал» рекомендації територіального відділення виконало та повідомило, що Підприємство вживає всі можливі заходи щодо недопущення безпідставного зобов’язання власників нежитлових приміщень (офісів) у новозбудованому житловому будинку у м. Полтава оформлювати та отримувати паспорт водного господарства. Крім того, при укладенні договорів на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення із споживачами (юридичними особами та фізичними особами-підприємцями) КП ПОР «Полтававодоканал» дотримуватиметься вимог чинного законодавства України.

Система Orphus