Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Дії Лубенської міськради призвели до збільшення тарифів для споживачів послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій

Дії Лубенської міськради призвели до збільшення тарифів для споживачів послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій

АМКУ оштрафовал три молокоперерабатывающих предприятия Полтавской области на 60 тыс. грн

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийняла рішення про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку виконавчого комітету Лубенської міської ради.

За результатами проведення Відділенням за власною ініціативою дослідження ринку утримання будинків, споруд та прибудинкових територій було встановлено, що органом місцевого самоврядування були затверджені тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій без перевірки їх обґрунтованості.

Так, ЛКПФ «Житло» здійснило розрахунки нового тарифу на вказані послуги за відсутності можливості їх надання в повному обсязі. Зокрема, на Підприємстві відсутня достатня кількість двірників, що унеможливлює якісно та в повному обсязі виконувати роботи з прибирання прибудинкових територій. Також, згідно штатного розкладу на Підприємстві не передбачено посади покрівельника, маляра та столяра, які повинні виконувати роботи з поточного ремонту конструктивних елементів. Разом з тим, однією зі складових тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій є саме виконання робіт з поточного ремонту конструктивних елементів. Крім того, Підприємство не довело фактичного виконання робіт з перевірки димових та вентиляційних каналів, що є також складовою вказаного тарифу. Відсутність фактичної кількості працівників Підприємства, необхідної для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій, за що споживачі сплачують у тарифі, свідчить про неякісне надання ЛКПФ «Житло» послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, в той час як тарифи на вказані послуги зросли на 83%.

В свою чергу виконавчий комітет Лубенської міської ради, затвердивши рішенням нові підвищені тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по кожному будинку окремо для ЛКПФ «Житло», не перевірив можливість виконання окремих видів робіт підприємством, чим створив умови для вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ЛКПФ «Житло».

Тому, адміністративною колегією Відділення було прийнято рішення, яким такі дії виконавчого комітету Лубенської міської ради були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді вчинення дій, заборонених Законом України «Про захист економічної конкуренції», що полягають у створенні умов для вчинення таких порушень.

Крім того, адміністративна колегія Відділення зобов’язала виконавчий комітет Лубенської міської ради припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом здійснення контролю за дотриманням ЛКПФ «Житло» вимог законодавства про захист економічної конкуренції та у сфері житлово-комунального господарства щодо постійного здійснення підприємством перерахунків споживачам за не надані або надані не в повному обсязі послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Система Orphus