Ви тут:
Анонс Культура Оголошення Полтавщина Суспільство 

Полтавський художник Вартан Маркар’ян представить виставку про місто і дим

Полтавський художник Вартан Маркар’ян представить виставку про місто і дим

Афіша (4)

25 жовтня о 18:00 в галереї «Jump» відбудеться відкриття виставки Вартана Маркар’яна «Дим». Виставка триватиме до 20 листопада щодня, крім понеділка, з 11:00 до 18:00.

Вартан Маркар’ян — 25-річний полтавський художник. У квітні цього року відбулася перша персональна виставка художника «Урбан». Її складали краєвиди, сповнені потужної енергетики промислових куточків міст .

Теперішня ж виставка отримала назву «Дим». Як зазначають організатори, предметом уваги Вартана виступає не місто, як сукупність і зосередження різних об’єктів, будівель і топосів, а місто, як символічний простір, з котрим кожній людині доводиться вступати в контакт.

Картина Вартана (джерело — artvartan.com)
Картина Вартана (джерело — artvartan.com)

За словами самого художника, більшість його краєвидів — це Полтава або краєвиди, які запали у душу. Вартан постійно їздить на велосипеді і спостерігає навколо. Це допомагає йому краще відчути місто.

Минула виставка перегукується з теперішньою. У квітні цього року архітектор Артур Ароян зазначав, що Маркар’ян шукає естетику в тому, у чому художники не звикли це робити:

Урбанізм і живопис — це на перший погляд, наче не поєднувано. Такі експерименти робили на початку ХХ століття у 20-х роках. Потім про них на довгий час забули. І от зараз знову таки люди повертаються до пошуку естетики у тому, в чому ми її забули бачити. Ця естетика вона дуже цікава і оригінальна. Вона дуже експресивна.

Вартан Маркар'ян (джерело — artvartan.com)
Вартан Маркар’ян (джерело — artvartan.com)

Вхід на виставку «Дим» вільний. Галерея працює з вівторка по неділю з 11:00 до 18:00. В разі додаткових питань: 067-50-10-600.

Нагадаємо, що наприкінці травня польсько-американський художник і скульптор Адам Ніклєвіч представляв у Jump виставку «Гоголю з любов’ю». А в середині липня німецька художниця Беттіна Кузель провела тут перфоманс.

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Система Orphus