Ви тут:
Погода 

Якою буде зима 2017?

1

Народний синоптик Леонід Горбань прогнозує, що жителів України цього року чекає люта і затяжна зима.

Про це він розповів одному з українських видань.

За словами синоптика,  цієї осені українцям уже не варто сподіватися на потепління – традиційного «бабиного літа» не буде.

Горбань попередив, що з початку і до середини жовтня температура буде триматися на рівні 13-14 градусів вище нуля. Перші похолодання разом з дощем та снігом прийдуть наприкінці місяця, а у листопаді уже варто чекати на морози та сніг.

Згідно з прогнозом синоптика, цьогорічна зима буде лютою з 30-градусними морозами, протримається вона в Україні аж до кінця березня. За його словами, такі зими бувають лише раз у 32 роки.

276343_1

ГРУДЕНЬ

Перш за все, треба очікувати теплого вступу в доволі холодну зиму. Як це часто трапляється на територіях Східної Европи в останні роки, зима прийде не одразу. Синоптики прогнозують затяжну осінь, дощитиме навіть на початку першого зимнього місяця. Грудень буде достатньо теплим, в першій половині місяця слід очікувати аномально теплої для зими температури в плюс сім градусів по Цельсію. 

Після половини грудня на територію України прийде холодний циклон — температура опуститься до мінус трьох/мінус п’яти градусів і буде триматись так до січня місяця.

СІЧЕНЬ

Існують автоматичні програми прогнозування, які можуть вирахувати прогноз погоди на зиму 2017, виходячи з середніх статистичних даних за останні декілька років. Так, один з найпопулярніших сайтів, де зберігаються дані по погодним умовам за останні вісім років, повідомляє, що в перший тиждень січня 2017 року погода буде прохолодною, оскільки будуть позначатись впливи холодного циклону останньої половини грудня.Температура буде триматись на рівні від мінус двох градусів вночі до мінус восьми градусів вдень. На другий тиждень варто очікувати невеликого потепління — вночі температура тепер не буде опускатись нижче нуля градусів по Цельсію, а вдень — нижче мінус чотирьох.

 3

Третій та четвертий тижні місяця знов не порадують теплом, стовбчик термометру перейде відмітку у мінус шість градусів вдень та мінус десять градусів вночі. Осадків в цей період практично не прогнозується, проте кінець місяця може принести з собою сильні снігопади, нехарактерні для зими 2017 року взагалі. Серйозних штормів та вітру природа також не планує. Загалом січень місяць має пройти спокійно і без великих несподіванок. Проте є дані, що декілька днів будуть не такими безтурботними, як усі інші. Погода в ці дні може мінятись непередбачувано, так що краще мати при собі теплі речі та парасольку.

ЛЮТИЙ

Лютий очікується достатньо теплим та м’яким. В період з першого по п’яте лютого температура вдень ще буде опускатись нижче мінус чотирьох градусів по Цельсію, проте вже з шостого числа денна температура вирівняється і встановиться на рівні мінус один — нуль градусів. Нічна температура становитиме мінус чотири — мінус сім градусів.

На другу половину лютого припаде чергове потепління, проте не варто надо обнадіюватись. Нічна температура тепер становитиме близько мінус чотирьох градусів по Цельсію, а денна подеколи буде підійматись навіть на рівень плюс двох градусів по Цельсію. На цьому найважливіші фактичні дані про те, якою буде погода взимку 2017 року, завершуються. Загалом прогнозується середня за температурами помірно холодна зима.

Проте зимовими місяцями ця пора року не обмежиться. За прогнозами синоптиків зима зсунеться на один місяць, і температура в березні так і буде коливатись між незрозумілими мінус двома градусами вночі та плюс двома градусами вдень. Добре, що рясних снігопадів не очікується, сила вітру також буде близькою до норми. Ураганних циклонів на цей час над територією України не проходитиме.

Перейти до вмісту