Ви тут:
Аналітика Головне Освіта Полтавщина Суспільство 

Полтавські освітяни проти ініціативи фінансистів скасувати стипендії студентам

Студенти CANactions School for Urban Studies (джерело — bzh.life)Міністерство фінансів України ініціювало скасування у наступному бюджетному році виплат стипендій більшості українських студентів.

Кажуть, залишать стипендії лише найкращим у навчанні студентам та тим, хто потребує найбільшої матеріальної допомоги − малозабезпеченим та пільговикам.

Звісно, зважаючи на нинішнє зубожіння населення, освітяни шоковані такою ініціативою фінансистів. Коментар з цього приводу надав  “УНН-Центр” і депутат Полтавської обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури Сергій Шевчук.

шевчукЗа його словами, звісно, в українській реформі вищої освіти давно назріло питання напрацювання ефективного механізму виплати стипендій для підвищення якості вищої освіти.  Потрібно системно переглянути нинішній механізм обрахунку стипендій, проте не можна так взяти і відмінити допомогу більшості студентів.

“Думаю, варто провести експеримент із нарахування стипендій, наприклад, на базі галузевих, аграрних чи медичних вишів, щоб досконало відпрацювати цей механізм. І щоб вся галузь вищої освіти не перетворилася в черговий раз на експериментальний майданчик, як це у нас вже було. Спочатку запроваджують щось, а потім – не вийшло, назад повертаємося”, − сказав Шевчук.

Він розкритикував ініціативу Міністерства фінансів України щодо скасування більшості стипендій із нового року.

“Це – один із гарантованих державою способів підтримки студентам. Не можна просто так взяти і ліквідувати стипендії з наступного року. Повинен бути якийсь перехідний період, щоб до цього приготувалися студенти. І треба виробити мотивацію фінансову. Зокрема, якщо масово зменшити кількість стипендій, то значно збільшити їх для тих, хто добре навчається”, – зазначив Шевчук.

На його думку, на жаль, нинішня система освітньої реформи в Україні лише сприяє відтоку кращих інтелектуальних кадрів за кордон.

“Триває системна непродумана робота фінансової політики Уряду щодо освіти. Я й досі не вірю, що чиновники просто так взяли і забули на початку року закласти гроші в держбюджет на профтехосвіту. І зараз навіть не закрили набір на держзамовлення. Бо все в нашій державі робиться для того, щоб українським студентам було вигідніше навчатися в Польщі. Триває масовий відтік інтелектуалів з України”, – констатував Шевчук.

Він додав, що в містах створені цілі координаційні центри та департаменти Польщі щодо вербування українських студентів.

“От ми всі очікували Закон “Про вищу освіту”, але навпаки − цей закон викликав ще більше протиріч і нарікань в освітній галузі”, − констатував Шевчук.

Система Orphus Поделиться на fb