Ви тут:
Анонс Головне Культура Полтавщина Суспільство 

УПА, «Галичина» і Червона Армія: У Полтаві письменники Капранови презентують роман про Забудь-річку між поколіннями

1 червня о 19:00 у ресторані-пивоварні «Августин» брати Капранови презентують свій новий роман «Забудь-річка».

За сюжетом, троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем — Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР — у Червоній армії, а польський жовнір — в УПА. Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею — долею українця у Другій світовій війні.

Назва роману походить від старого язичницького символу — Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Перелітаючи через неї, душа забуває все, що з нею було раніше. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

Варто зазначити, що це далеко не перший візит братів Капранових до Полтави. Зокрема, навесні 2013 року вони проводили «Янгольський шабаш» за участі полтавських поетів, а восени того ж року — читали реп під кобзу зі своєю музичною програмою Дзен.ua.

До речі, Дмитро Капранов у зверненні щодо підпису петиції про врятування Кадетського корпусу свого часу наголошував, що якщо полтавці не збережуть цю будівлю, то «вони не варті навіть виїденого яйця» і «тоді це місто можна знести з мапи України» (https://www.youtube.com/watch?v=88iro3748oA). Чи задовольнить одного з братів той стан Кадетського, який він є наразі — невідомо.

Вхід на презентацію вільний. З приводу питань щодо заходу: 066-365-83-65.

Для тих, хто не може прийти ввечері, о 12:00 така ж презентація пройде у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара, а о 16:30 — у Полтавській бібліотеці-філіалі №4 (вул. Фрунзе, 141).

Довідка: Близнюки Дмитро та Віталій Капранови — українські письменники, видавці, громадські діячі, барди.

Народилися у м. Дубоссари (Молдова), куди змушена була втікати з Одещини від репресій бабуся. Виросли в Очакові Миколаївської області. Певний час мешкали в Москві, де видавали українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати», там же почали писати свою дебютну книжку «Кобзар 2000». Утім, не бачачи в Москві можливості для творчої реалізації, повернулися до України.

Опинившись у Києві 1998 року, брати Капранови вирішили взятися за видавничий бізнес. 2000 року стартувало видавництво «Зелений пес», яким письменники керують і зараз.

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Система Orphus Поделиться на fb