Ви тут:
Відео Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Шумейковому урочищі на Полтавщині вшанували полеглих у Другій світовій війні (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні на території Меморіального комплексу воїнам Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове, що на Лохвиччині, відбулося обласне свято “Обереги пам’яті”, присвячене 71-й річниці перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам’яті і примирення та Дню Перемоги.

Полеглих у Другій світовій війні воїнів вшанували хвилиною мовчання та відслужили панахиду, а до Монументу “Вічного вогню” та місця першого захоронення командуючого військом Південно-Захіного фронту генерал-полковника Михайла Кирпоноса ветерани, духовенство, громадськість, керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь, начальник Управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій, депутатьский корпус Лохвицької районної ради поклали квіти.

Ветеранів та усіх присутніх хореогрфічними постановками, художніми номерами та піснями вітали артисти Лохвицького РБК та дитячі колективи району.

Під Державний Гімн України випустили у небо десятки жовто-блакитних повітряних кульок, як символ миру та надії на краще майбуття.

Петро Романюк, полковник у відстаці, голова комітету у справах ветеранів військової служби та інших силових структур Полтавської обласної ради ветеранів України:

“Особливо важливо те, що сьогодні тут багато молоді, бо вони повинні пам’ятати усі ті трагічні часи і пропускати події тих років через своє серце. Кожен солдат, який тоді ішов в останню в житті атаку, думав про свою рідну Україну. Тут загинули більше 800 чоловік, і кожен із них хотів, щоб наша держава жила та процвітала, кожен виборював для нас мир, про що ми мріємо і сьогодні”.

Анатолій Наріжняк, уродженець села Мачухи Полтавського району:

“Я випробувальник ракетного та космічного озброєння. 25 років на Північному полігоні проводив випробування ракет і космічних апаратів. Для мене дуже знаменна сьогоднішня подія і честь бути присутнім тут. Бо тут живе пам’ять про Кирпоноса, для нас ветеранів, це значимо, бо ми носії історії. Тут своєрідний дух, тут ми відчуваємо, що ще не вмерла Україна”.

Фото Анни Чапали

Система Orphus Поделиться на fb