У Полтаві відкрили виставку “Хроніка анексії Криму очима соцмереж” (ФОТО, ВІДЕО)
Сьогодні у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу та відкрили виставку “Хроніки анексії Криму очима соцмемреж”, присвячену Дню боротьби за права кримськотатарського народу.
Виставка ілюструє історію окупації Криму крізь призму створення громадської ініціативи «КримSOS». Галерея «хроніки» представлена 28 роботами. Це — роздруковані Facebook-пости зі сторінки ініціативи за період з 27 лютого по 2 липня 2014 року.
Ініціаторами та організаторами заходу стала студентська рада історичного факультету та полтавський офіс громадської організації «КримSOS».
“Хроніка” охоплює події, починаючи з початку російської агресії в Криму й закінчуючи моментом, коли КримSOS почав реалізовувати низку проектів, спрямованих на допомогу вимушеним переселенцям з Криму та сходу України. Також сьогодні ми вперше презентуємо фільм про історію створення громадської організації “КримSOS”. Стрічка була створена ГО “Південь” та Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини “Docudays UA” за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні”, – культорг історичного факультету розповіла Тетяна Татарина.
До Полтави «Хроніка анексії Криму очима соцмереж» виставлялася в Києві. В столиці виставку представили в рамках відкриття культурного центру «Autonomous» в Кримському домі. Далі ж – її планують демонструвати в інших містах України.
Проректор з виховної роботи Наталія Павленко:
Усі учасники долучилися до Всеукраїнської акції Меджлісу і вшанували пам’ять всіх загиблих під час депортації хвилиною мовчання.
Зазначимо, що ініціатива «КримSOS» створена 27 лютого 2014 року, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію на півострові. Наразі її діяльність спрямована на реалізацію та захист прав, свобод та iнтepeciв внутрiшньо перемiщених осiб (ВПО) та інших людей, котрі постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході та півдні України.
Ця ГО є виконавчим партнером Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та реалізує його проекти. У Полтавському офісі «КримSOS» переселенці можуть отримати юридичну консультацію та допомогу в різноманітних скрутних ситуаціях.