Ви тут:
Анонс Відео Головне Культура Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відбудеться благодійна креативно-мистецька презентація книги Євгена Положія “Іловайськ” (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні о 18:00 в Полтавському міському Будинку культури відбудеться благодійна креативно-мистецька презентація книги Євгена Положія “Іловайськ”. Під час заходу відбудеться відкрите інтерв’ю і автограф сесія автора книги, театральна інсценізація однієї з новел роману – “Якби мурахи були великими”, декламування віршів у виконанні Народного артиста України, актора Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя Василя Голуба, власний вірш та пісня від Артема Лоїка.

Мета заходу – зібрати благодійні кошти для допомоги нашому земляку учаснику “Іловайського котла” Володимирові Доносу та вшанувати пам’ять загиблих військовослужбовців ЗСУ і добровольчих батальйонів. Про це, під час сьогоднішньої прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” розповіли організатори та учасники благодійної акції.

“У першу чергу, наш захід має на меті збір благодійних коштів для допомоги Володимирові Доносу. Його постать слугувала прототипом одного із героїв тих 16 новел, з яких складається роман “Іловайськ”. Цей захід ми проводимо також з метою промоції сучасної української літератури, залучення до читання пересічних полтавців”, – розповів координатор проекту, автор креативної ідеї. К.п.н., доцент кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін ПНПУ імені В.Г.Короленка Дмитро Кравченко.

Сам же автор, журналіст Євген Положій, розповів, що над романом працював близько 9 місяців.

“Мені дуже сподобалася ідея презентації книги, яку мені виклав Дмитро Кравченко, і я сподіваюся, що сьогодні прийдуть люди і ми допоможемо Володі. У нього ситуація у житті склалася, м’яко кажучи, не дуже приємна. Він служив у 42 батальйоні, і їх відправили прорвати “невеличке кілечко”, там вони потрапили у засідку. Багато людей загинули. По суті, бою ніякого не було, було знищення, це була війна глухих з сліпими”, – наголосив Положій.

Він розповів, що книга побудована виключно на спогадах учасників подій.

“Я відвідував учасників подій, брав інтерв’ю і уже опираючись на свідчення, створив роман, як художній текст, але побудований виключно на фактах. Це не книга розслідування, не книга звинувачення. “Іловайськ” вийшов двома мовами — російською і українською. Російською тому, що багато людей купують її для родичів у Росію, які читають і змінюють своє ставлення до подій на Сході”, – зазначив автор.

“Іловайськ — це дуже чорна сторінка в історії нашої української армії. Я не був учасником “котла”, але наш батальйон залучався для організації виходу наших військ. Те, що ми побачили — з одного боку любов до країни, з іншого — некомпетентність, низька бойова готовність наших Збройних Сил. Я думаю, що невеликий термін часу пройде, коли ми зможемо поставити крапки над і, розібратися з цими подіями, знайти винних, знайти героїв для прийдешніх поколінь”, – сказав голова ГО «Братерство учасників антитерористичної операції Полтавщини» Віталій Турпітько.

Режисер та ведучий заходу – актор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя Богдан Чернявський.

Роман “Іловайськ” – розповідь про війну без купюр і сентиментів. Текст побудований на реальних подіях – свої історії автору розповіли близько 100 свідків жахливих подій – бійці добровольчих батальйонів “Донбас”, “Дніпро-1”, “Херсон”, “Миротворець”, 39-го (“Дніпро-2”), 40-го ( “Кривбас”), 42-го батальйонів територіальної оборони, солдати і офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону.

Перейти до вмісту