Полтавські рятувальники провели тактико-спеціальні навчання з протидії пожежам у лісових масивах
6 травня на території урочища Триби, Чалівського лісництва, поблизу с. Макухівка Полтавського району, за участі пожежно-рятувальних підрозділів, керівників мобільної оперативної групи Головного управління ДСНС України у Полтавській області, представників та лісничих Полтавського Державного лісогосподарського підприємства «Полтаваоблагроліс», національної поліції, екстреної медичної допомоги, відбулися тактико-спеціальні навчання щодо дії органів та сил Полтавського гарнізону цивільного захисту під час виникнення лісових пожеж та пожеж в екосистемах.
Під час навчань було відпрацьовано розгортання сил та засобів Полтавського гарнізону цивільного захисту та підрозділів Чалівського лісництва, організацію роботи оперативного штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій, можливості безпілотних літальних апаратів під час організації та гасіння пожеж в екосистемах області, організацію та проведення гасіння низової та верхової лісової пожежі. Також, було перевірено готовність сил та засобів Полтавського ДЛП «Полтаваоблагроліс» та пожежних підрозділів ДСНС України у Полтавській області до виконання спільних дій під час лісової пожежі, підготовленість і злагодженість особового складу до дій при гасінні пожеж в екосистемах області.
Так, згідно тактичного задуму, від лісника надійшло повідомлення про пожежу на території урочища Триби Чалівського лісництва. До місця події оперативно прибувають чергові сили пожежно-рятувальних підрозділів Полтавського обласного гарнізону цивільного захисту. Проводиться розгортання штабу пожежогасіння, який забезпечує організацію та управління оперативними діями. Під час оперативного розгортання проводиться розвідка пожежі за допомогою безпілотного літального апарату.
Рятувальники разом з іншими учасниками навчань проводять заходи для швидкої ліквідації умовної пожежі та евакуації людей, які опинилися в осередку пожежі. Завдяки злагодженим діям пожежно-рятувальних підрозділів та інших служб взаємодії, лісову пожежу було ліквідовано у найкоротші часові показники.
До спільних навчань було залучено 50 чоловік особового складу та 12 одиниць техніки.
Після практичної фази тренувань були підбиті підсумки навчань, на яких було проведено розбір дій і дана оцінка кожному підрозділу.
Підсумовуючи тактико-спеціальні навчання, заступник начальника Головного управління ДСНС України у Полтавській області Олександр Лисенко наголосив на важливості подібних тренувань, які дають реальну можливість оцінити готовність до протидії масштабним пожежам у лісових масивах.
«З настанням теплої погоди, відсутності значних опадів, громадяни вирушають у ліс для відпочинку. На жаль, люди не завжди дотримуються елементарних правил пожежної безпеки. Зростає ймовірність виникнення пожеж у екосистемах, зокрема і лісових масивах. Дані навчання дають можливість відпрацювати координацію та взаємодію служб, які залучаються для гасіння пожеж, надання допомоги постраждалим. Вдосконалення навиків забезпечить оперативну ліквідацію реальної пожежі, що дасть змогу мінімізувати наслідки надзвичайної ситуації», – підкреслив Олександр Лисенко.
ГУ ДСНС України у Полтавській області