Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Іспанський фінал. Українські письменники номінували полтавську поетесу на міжнародну нагороду для молодих авторів

Анна Ютченко
Анна Ютченко

Український центр Міжнародного ПЕН-клубу серед 155 кандидатур обрав двох переможців національного конкурсу «Нові голоси». Одна з них — полтавка, учасниця НМО «Magnum Opus» Анна Ютченко.

«ПЕН-клуб» (International PEN, PEN Club) — міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Заснована у 1921 році в Лондоні.

Ця організація з 2013 року проводить конкурс «New Voices» для молодих письменників віком до 30 років, які ще не мають опублікованих книжок.

Український центр Міжнародного ПЕН-клубу (як і національні центри інших країн) проводить попередній добір претендентів і пропонує на розгляд центральному офісу лише двох кандидатів.

Богдан Кутєпов і Анна Ютченко у біло-коричневій кофті (фото Петра Ткачишина)
Богдан Кутєпов і Анна Ютченко у біло-коричневій кофті (фото Петра Ткачишина)

Серед експертної комісії були письменники Сергій Жадан, Тарас Прохасько, Галина Крук, Маріанна Кіяновська, Андрій Курков, Микола Рябчук, Олексій Нікітін, Євген Захаров, Євген Панченко та Григорій Фалькович. Серед понад 155 заявок молодих поетів та прозаїків вони відібрали шортліст з 15 учасників. А вже серед них — двох кандидатів на участь у міжнародному конкурсі.

Одним із переможців стала полтавка, учасниця НМО «Magnum Opus» Анна Ютченко (http://pen-ua.com/Contests_and_scholarships/New_Voices/Pidsumky_New_Voices_award_2016.htm). Дівчина вже 2 роки поспіль входить до фіналістів «Молодої Республіки Поетів» — одного з найпрестижніших конкурсів України для поетів до 25 років.

20-річна Анна є ще й співтворцем полтавських відеопроектів з популяризації літератури — сценарист у «Встол» та оператор в «Люди читають», автор більшості промороликів та звітів із заходів «Magnum Opus».

Письменник Андрій Курков — один з представників експертної комісії (джерело — radiosvoboda.org)
Письменник Андрій Курков — один з представників експертної комісії (джерело — radiosvoboda.org)

З 15 травня вона як сценарист працюватиме у знімальній групі у Червонограді Львівської області. Там в рамках проекту «Відеоакадемія документального серіалу DOCemotion» вона зніматиме частину серіалу про декомунізацію. Працюватиме Анна Ютченко під керівництвом журналіста «Громадського телебачення» Богдана Кутєпова. До цього наприкінці квітня вона проходила навчання в українських, британських та польських документалістів. До речі, зараз Богдан Кутєпов знаходиться у Стокгольмі і знімає щоденні гонзо-репортажі про співачку Джамалу на «Євробаченні».

Письменник Сергій Жадан — один з представників експертної комісії (джерело — vesti.dp.ua)
Письменник Сергій Жадан — один з представників експертної комісії (джерело — vesti.dp.ua)

До 25 травня Анна Ютченко та киянин Олексій Шендрик мають надати переклад своїх віршів однією з трьох робочих мов Міжнародного ПЕН-клубу — англійською, французькою або іспанською.

Результати Міжнародного конкурсу «New Voices» оголосять на 82-му Конґресі Міжнародного ПЕН, який проходитиме з 26 вересня по 2 жовтня 2016 року в місті Оренсе (Ґалісія, Іспанія), й опублікують на сайті PEN International (http://www.pen-international.org/pen-internationalnew-voices-award/).

Варто зазначити, що за 3 роки існування конкурсу ще жодного разу представник України не входив у трійку переможців конкурсу.

Роман Повзик

Перейти до вмісту