Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Епідемію ВІЛ/СНІДу зупинить своєчасне лікування та тестування

Напередодні Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, журналістам показали справжню кров ВІЛ-позитивних людей, які приймають АРТ. Вона є абсолютно безпечною для оточуючих, адже терапія зменшує концентрацію вірусу в організмі.

«Коли ми говоримо про діючі інструменти для протидії епідемії – це перш за все 100% лікування. Коли пацієнт приймає АРТ, кров стає безпечною як для нього, так і для інших. Для того, щоб зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу, потрібні 2 речі – своєчасне тестування і лікування. І ці 2 прості речі роблять диво», – зауважив Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії».

Також присутнім показали експрес-тест на ВІЛ. Ця річ, проста у використанні, може врятувати життя. Але багато людей не знають свого діагнозу, тому що бояться результатів. Вони думають,  що позитивний статус може негативно відобразитися на ставленні суспільства до них. Дискримінація ВІЛ-позитивних людей – перша перепона у відповіді на епідемію. «У Полтавській області більше 3 тисяч людей, які живуть з ВІЛ. Щороку ми виявляємо 450—500 нових випадків. 70% із них – на досить пізніх стадіях і ми майже нічим не можемо допомогти. Ці люди могли бути зараз з нами.  ВІЛ- інфіковані повинні жити!», – говорить Оксана Даниленко, головний лікар Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції.

В Україні та світі, в цілому, є всі інструменти, щоб зупитини епідемію ВІЛ/СНІДу. Але чому ж помирають люди? В першу чергу, через свою байдужість до здоров’я: вони не тестуються, не стають на облік та, відповідно, не приймають АРТ. Відповідальність лежить на кожному із нас. Якщо кожна ВІЛ-позитивна людина знатиме свій статус та лікуватиметься, це дозволить зупинити епідемію в найближчі роки. Шанс анонімно та безкоштовно протестуватися є у кожного полтавця. Зокрема, 15 травня у Корпусному парку відбудеться акція «Тестуйся, щоб зберегти життя».

Перейти до вмісту