Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Валерій Головко: «Акцент щодо перейменування вулиць Полтави потрібно робити саме на обговоренні та роз’ясненні»

Перехід від вуличних акцій і політичних «розбірок» до діалогу за круглим столом — таке досягнення у стосунках «влада-громада» вважають за прогрес і позитивні зрушення як представники обласної влади, так і громадської ради при ОДА.

Про концепцію подальшої співпраці з громадськістю сьогодні йшлося під час щотижневої апаратної наради у голови ОДА.

Як нагадав директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вадим Штефан, в області діють громадські ради при органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, а також при окремих територіальних підрозділах центральних органів виконавчої влади.

Громадська ради при обласній державній адміністрації налічує 154 особи, Громадська рада при Полтавській обласні раді – 98 осіб. Також діють 25 громадських рад при РДА, Громадські ради при Лубенській, Миргородській, Комсомольській міських радах.

— У січні 2015 року при обласній державній адміністрації на термін каденції 2 роки створено громадську раду у складі 154 особи, — прокоментував Вадим Штефан. — Для забезпечення всебічного охоплення діяльності ОДА утворено 22 профільні постійні комісії. Головним позитивним фактором спільної праці є тристороння домовленість між ОДА, Громадською радою при ОДА та обласною радою. Проекти цільових галузевих або комплексних програм, які виносяться на розгляд депутатів обласної ради, в обов’язковому порядку попередньо обговорюються Громадською радою при ОДА. Без урахування думки громадськості проекти рішень не розглядаються.

Коментуючи роботу Громадської ради при ОДА її голова Володимир Голуб зауважив, що з перших днів цей дорадчий орган зробив головне — відкинув вбік політичні амбіції і зосередив увагу на соціально-економічних питаннях.

— Голова ОДА зробив ті кроки, завдяки яким Громадська рада працює як справді дорадчий орган, — прокоментував Володимир Голуб. — Адже до складу колегії ОДА було введено представника громадської ради, як і до складу нашого органу — представників ОДА. Нас справді сприймають як партнера. До речі, така співпраця є далеко не у всіх областях.

Аби посилити співпрацю з громадськістю, Валерій Головко запропонував, щоб питання, які виносяться на розгляд сесії облради чи колегії ОДА, програми та зміни до програм, ретельно розглядалися у профільних комітетах Громадської ради.

— Громадська рада і громадськість повинні не слухати, а брати активну участь в обговоренні, тому що виникає ще одне питання — нашої спільної відповідальності перед земляками, — наголосив очільник області.

Принагідно голова ОДА згадав і про декомунізацію, зокрема, про громадське обговорення, яке ініціював депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський з обговоренням із містянами пропозицій щодо ймовірних назв вулиць. Зауважив, що акцент потрібно робити саме на обговоренні та роз’ясненні. Адже, на жаль, не всі полтавці добре знають власну історію:

— Коли люди знатимуть, у який період яка вулиця і на честь кого була названа і чому так сталося, тоді більш фахово можна буде підходити і до реалізації закону про декомунізацію. Тоді і спротиву назвам буде менше, — пояснив Валерій Головко. — Отут варто взяти за основу нашу минулорічну практику щодо реалізації закону про добровільне об’єднання громад. Всі учасники цього проекту пам’ятають, скільки було несприйняття. І на скільки зараз потужно відбувається ця реформа в Полтавській області.

Валерій Головко зазначив, що були і недопрацювання влади, але «було й чимало спекуляцій з цього приводу, коли представники окремих політичних партій, депутатського корпусу взагалі говорили, що це ворожа реформа і що вона не на часі»:

—​ Ми зробили максимум для роз’яснювальної роботи, вели діалог з громадою, довели, що це єдино можливий варіант подальшого успішного розвитку громад. Люди в це повірили, переконалися — і тому процес пішов.

Прес-служба Полтавської ОДА

Система Orphus Поделиться на fb