Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Уперше, майже за півстоліття, відремонтували дитяче інфекційне відділення 1-ї МКЛ (ФОТО)

Дитяче інфекційне відділення 1-ї міської клінічної лікарні було здано в експлуатацію ще в 1970 році. Майже за півстоліття його функціонування тут ніколи не проводились капітальні ремонтні роботи. За підтримки міського голови Олександра Мамая та депутатського корпусу Полтавської міської ради близько року тому було розпочато ремонт даного приміщення.

Головний лікар 1-ї МКЛ Ганна Сєлькіна пригадує, що в колишніх умовах лікування дітей було неможливим:

– Скажу відверто: до нас неодноразово звертались батьки наших маленьких пацієнтів, щодо незадовільних умов перебування у відділенні. У приміщенні була частково відсутня вентиляція та санвузли. Працівники відділення не мали змоги підтримувати належний санітарний стан, санітарно-епідеміологічний режим.

На сьогодні більша частина ремонтних робіт уже завершена. Оглянути відділення із робочим візитом приїздив міський голова Олександр Мамай:

– Одне з пріоритетних завдань міської влади – надання якісної медичної допомоги усім верствам населення. Окрім кваліфікованого медперсоналу ми зобов’язані створити для пацієнтів належні умови перебування в лікарняних закладах. Здоров’я людини – найвища цінність, а тим більше, коли мова йде про здоров’я наших дітей! Саме стан здоров’я підростаючого покоління – один з найважливіших показників рівня соціально-економічного розвитку суспільства. На ремонт дитячого інфекційного відділення з міського бюджету було виділено майже 5 млн грн.

Під час огляду відділення міський голова дав доручення відповідним управлінням подбати і про те, аби наповнити відділення необхідним обладнанням. Відповідний проект рішення, щодо виділення коштів (близько 500 тис. грн ) заплановано винести на розгляд найближчої квітневої сесії.

Спілкуючись із лікарями, потурбувались і про безпеку майбутніх маленьких пацієнтів. Поблизу відділення знаходиться міський колектор. Аби уберегти дітей від нещасних випадків було вирішено встановити найближчим часом огорожу.

Відділення заплановано ввести в експлуатацію вже в травні цього року.

Довідково:

Дитяче інфекційне відділення 1-ї міської клінічної лікарні має площу майже 900 м². Оскільки в інфекційне відділення пацієнти потрапляють не лише для лікування, а й ізоляції, то кожен з них обов’язково перебуває в окремому боксі. До складу відділення входить 15 спеціалізованих боксів. До відділення потрапляють дітки, що хворіють на вітряну віспу, краснуху, паратит – захворювання, що передаються повітряно-крапельним шляхом. В середньому за рік медичну допомогу в дитячому інфекційному відділенні 1-ї МКЛ отримує близько 1 тис. дітей.