Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах відбувся вечір-реквієм «Чорнобиля гіркий полин»

3_54322 квітня у районному будинку культури відбувся вечір-реквієм «Чорнобиля гіркий полин». Участь у заході взяли голова районної ради Григорій Угляниця, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, міський голова Олександр Грицаєнко, заступники голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, Тетяна Сергієнко.

У фойє будинку культури розгорнулася виставка фотографій, яка нагадувала усім про наслідки аварії, титанічну роботу, яку зроблено чорнобильцями під час ліквідації наслідків катастрофи, а ще учнівські малюнки приурочені 30 роковинам трагедії.

Серед присутніх у залі – чорнобильці-ліквідатори, переселенці, вдови – усім їм болять події 86 року, які «гірким полином» упали на Україну, забравши у когось життя, здоров»я, найдорожчих людей, побратимів. Рятувати країну від «мирного» атому пішло близько 3000 тисяч луб енців, а щорічно, на жаль, ми втрачаємо героїв 86 року.

Поринувши у минуле, разом з ведучою заходу начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмилою Пазенко присутні пригадали , що Чорнобильська катастрофа – це підірваний генофонд, безліч хвороб, це забруднені сільськогосподарські угіддя, непридатна вода для використання , жовті від радіації ліси, зруйноване місто Прип”ять, яке стало за ці роки ніби привидом, а ще це сльози за рідною домівкою страшна туга за тими, хто пішов у небуття. Тоді в лихолітньому 86 лубенці, евакуйовували жителів Прип”яті, споруджували двометрову колючу огорожу навколо тепер уже мертвого міста, будували автошляхи, знімали уражений верхній шар грунту, охороняли опустілі села від мародерів… Одним словом робили все, щоб хоч якось виправити ситуацію.

Голова районної ради Григорій Угдяниця, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, міський голова Олександр Грицаєнко дякували чорнобильцям за подвиг, бажали здоров»я., витримки і глибокого оптимізму, закликаючи триматися гуртом і надалі, адже Вас об”єднає багато спільного, яке забути ми просто не маємо права.

За особисту мужність і патріотизм, виявлені під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, активну життєву та громадську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток чорнобильського руху на Лубенщині та з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи Почесними грамотами районної ради та райдержадміністрації нагороджені голова правління районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Василь Куксань, заступники голови правління Микола Чудак та Василь Силка, голова Лубенського міськрайонного об’єднання інвалідів Чорнобиля Анатолій Юрченко. За кошти районного бюджету придбані ювілейні медалі для кожного ліквідатора району. Під гучні оплески на сцену були запрошені голови сільських первинних осередків, де їм передали нагороди для побратимів керівники району Тетяна Качаненко та Григорій Угляниця.

Виступив перед ліквідаторами-побратимами і голова правління районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України», депутат районної ради Василь Куксань. Він подякував усім, хто в різні часи допомагав і допомагає громадській організації, вручивши подяки та грамоти обласної та районної чорнобильських організацій. Пам’ятними медалями були відзначені ті, хто у 1990 році створював Лубенську чорнобильську організацію, відстоював права чорнобильців, будував пам’ятники та готував до друку книги.

Хвилиною мовчання було вшановано померлих чорнобильців.

На завершення заходу на ліквідаторів і гостей чекав концерт від учасників художньої самодіяльності Лубенщини.

джерело: Лубенська РДА

Перейти до вмісту