Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

Сьогодні у Кременчуці біля меморіалу «Вічно живим» відбувся захід, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів. Участь у ньому взяли секретар міської ради Юрій Гриценко, кременчужани, які у страшні роки ІІ Світової війни були ув’язненими в концтаборах, а також пересічні жителі міста.  Цього дня учасники заходу прийшли на священне для всіх мешканців місце, щоб  вшанувати пам’ять людей, які фашистським режимом були закатовані у таборах смерті,  та вклонитися тим, хто, переживши ув’язнення,  знайшов у собі сили жити далі й будувати для наступних поколінь мирне  майбутнє. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.
За історичними даними, під час Другої світової війни до  фашистських концтаборів потрапило понад 18 мільйонів жителів Європи, з них:  11 мільйонів людей загинули у нелюдських муках. У роки окупації Кременчук був перетворений на місто концтаборів, адже на його території розміщувалося 8 таких катівень. За час їх існування у них було закатовано близько 100 тисяч радянських громадян: 47 тисяч цивільного населення, 50 тисяч військовослужбовців. У ті роки на каторжні роботи до  Німеччини були відправлені 10 тисяч кременчужан.  Як свідчить історія, щодня у кременчуцьких таборах гинуло по 250 – 300 ув’язнених. Тож,  сучасне покоління не має права викреслити із своєї пам’яті  подвиг тих, хто не скорився фашистській агресії.
Учасники меморіального заходу вшанували пам’ять закатованих в’язнів концтаборів хвилиною мовчання та поклали до підніжжя меморіалу «Вічно живим»  живі квіти.