Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

П’ять видатних. Полтавцям розкажуть про українок, на яких варто рівнятися

6 квітня о 19:00 в «Львівській Кав’ярні» відбудеться відкритий урок Катерини Ткаченко на тему «Перші леді України».

Катерина Ткаченко — вчитель української мови та літератури. Вона розповість полтавцям про видатних жінок: Віру Холодну, Лесю Українку, княгиню Ольгу, Катерину Білокур та Соломію Крушельницьку.

Віра Холодна — видатна українська акторка епохи німого кіно, яка народилася в Полтаві. Знімалася здебільшого в таких жанрах, як драма, мелодрама та короткометражне кіно. Загинула у віці 25 років на вершині успіху від тяжкої форми грипу — так званої іспанки.

Леся Українка — одна з найвизначніших українських письменниць. Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в галузі фольклористики і брала активну участь в українському національному русі.

Ольга — дружина князя Ігоря, київська княгиня. Вийшла заміж у 10 років. Помстилась за загибель чоловіка жорсткою розправою над древлянами, які його вбили. Правила Руссю в роки неповноліття свого сина Святослава. Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади (погости).

Катерина Білокур — українська художниця родом з Полтави, майстер народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва». Малювала в основному олійними фарбами. Сама робила пензлі — вибирала з котячого хвоста волосини однакової довжини. Для кожної фарби — свій пензлик. Самотужки опанувала техніку ґрунтування полотна.

Соломія Крушельницька — українська оперна співачка, педагог. За життя була визнана найвидатнішою оперною співачкою світу. Успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики і мистецтва.

За словами організаторів, є декілька об’єднуючих факторів, які дозволяють говорити про цих жінок в рамках одного заходу: кожна з них заплатила високу ціну за успіх, не зважала на суспільну думку і залишилась в історії.

Протягом відкритого уроку Катерина Ткаченко відповість на питання «Чи є досвід цих українок корисним для нащадків?» та сформує образ «Великої жінки».

Вхід на захід вільний.

Відкритий урок «Перші леді України» — вже третій захід Катерини Ткаченко, присвячений великим українцям. До цього дівчина встигла познайомити полтавців з невідомими Іваном Нечуєм-Левицьким та Тарасом Шевченком.

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Система Orphus Поделиться на fb