Ви тут:
Головне Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавці створили ікону «Чорнобильський спас» і освятять її в зоні ЧАЕС

DSC_0032

У Полтаві протягом року створили унікальну ікону в стилі українського афонського бароко ХVII століття «Чорнобильський спас». 19 квітня полтавські ліквідатори аварії ЧАЕС та духовенство вирушать у подорож для освячення ікони в 30-кілометровій зоні відчуження. Згодом, 26 квітня, її урочисто передадуть Свято-Успенському кафедральному собору у Полтаві.

Про це, зокрема, Новинам Полтавщини розповів владика Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький.

На іконі Господь зображений разом із людьми – на хмарині в центрі композиції, праворуч –  Архістратиг Михаїл, а ліворуч – Богородиця Марія. Під ними – обпалена радіацією земля, летить зоря-комета Полинь. У нижній частині ікони, на передньому плані – чорнобильська сосна – унікальне реальне дерево, схоже на хрест і на тризуб-герб України. Під час війни фашисти страчували партизанів і патріотів на цьому дереві, їх мученицька смерть дала сосні чудову силу. На задньому плані ікони – земля обпалена, на передньому – оживає та зеленіє. Ліворуч, у нижній частині ікони зображені душі померлих чорнобильців, праворуч – самі ліквідатори аварії в респіраторах.

Владика розповів про своє відношення до тих трагічних подій, зазначивши, що досі дуже важко усвідомити масштаби катастрофи 30-річної давнини. Можливо, це було карою за радянську безбожну систему тодішнього атеїстичного суспільства та попередженням усьому людству про важливість усвідомлення духовності, милосердя, любові, поваги та жертовності.

На жаль, нині миттєвих змін на краще в українському суспільстві немає, і дуже важко знайти слова втіхи ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які пожертвували своїм здоров’ям і життям заради майбутніх поколінь, а держава позбавила їх усіх пільг.

Федір зазначив, що “чорнобильці” своїм подвигом і терпінням уже відзначилися перед Богом: “Люди, які переживаючи страх, скорботи та страждання, вчинили подвиг – будуть нагородженими Богом”:

Ініціатором створення полтавської версії “Чорнобильського спасу” став “чорнобилець” Сергій Козлов, директор Духовно-культурного центру ім. Паїсія Величковського. Він розповів про ідею оновлення ікони “Чорнобильський спас” з 2003 року, з використанням золота та срібла: