Ви тут:
Відео Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

За Януковича спецслужби були дезорієнтовані та дезорганізовані, – ветеран Служби зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан

DSC_0004

На Полтавщині хочуть надрукувати збірку розлогих аналітичних розвідок “Про наболіле” ветерана Служби зовнішньої розвідки, генерал-лейтенанта Василя Богдана. Про це повідомили під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб та автор книги. До речі, Василь Богдан – полтавець, родом із села Токарі Лохвицького району.

Як розповів автор, збірка складається із двох розділів. У книзі йдеться про становлення української нації у контексті реалізації євроатлантичного курсу держави, про особливості забезпечення безпеки української держави в умовах збройної агресії сусідньої країни.

“Книга має два розділи: у першому – “Нотатки” – опубліковані розвідки за період 2012-2016 років, у другому — статті та інтерв’ю про роль і місце сектору безпеки і оборони у забезпеченні громадянського миру, суверенітету, соборності України. Я хочу висловити свою позицію щодо подій, які відбуваються в Україні, та оцінка їх з огляду на мій 40-річний досвід роботи у спецслужбах. “Про наболіле” – це не мемуари. Я спробував оцінити ситуацію за певний період, спрогнозувати та представити моделі розвитку подій на перспективу”, – наголосив Василь Богдан.

Також книга містить оцінки непослідовної та нерішучої позиції зарубіжних партнерів стосовно підтримки України, недостатньої ролі у забезпеченні глобальної безпеки таких міжнародних організацій, як: НАТО, ОНН, ОБСЄ та ЄС.

“Починаючи з 2005 року Служба зовнішньої розвідки України регулярно повідомляла вище керівництво держави про наміри створити Україну залежною й підпорядкованою. На жаль, керівники нашої держави реагували не на всі застереження спецслужб. За період правління Янкуковича спецслужби були дезорієнтовані, дезорганізовані й заповнені агентурою Російської Федерації. З огляду на свій досвід та знання, у книзі висловлюю критику зарубіжних партнерів. Вони, підтримуючи курс демократичних сил України, не проінформували вище керівництво нашої держави про дії та наміри сусідньої країни”, – наголосив Василь Богдан.

Збірка орієнтована на українського патріота, справжнього громадянина.

“Це — книга для школярів, студентів, політиків та людей з активною громадською позицією. В Україні потрібно формувати громадян, а з громадян – націю”, – зазначив Василь Богдан.

Володимир Голуб наголосив, що порадить збірку експертній раді з випуску соціально значущих книг Полтавської ОДА.

“Книга “Про наболіле” зараз актуальна. Громадська рада запропонує на найближчому засіданні експертної ради з випуску соціально значущих книг внести збірку до списку книг, які планують надрукувати за кошти обласного бюджету”, – додав Володимир Голуб.

Детальніше дивіться у ВІДЕО

Система Orphus Поделиться на fb