Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Медична громадськість вшанувала 30 роковини Чорнобиля

DSCN0742

26 квітня, у день, коли рівно тридцять років тому сталася наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС – медики Полтавщини долучилися до відзначення цієї сумної дати.

Серед Героїв ліквідаторів-чорнобильців, які ціною свого здоров’я запобігли ще більш згубним наслідкам трагедії, чимало полтавців. На Державному реєстрі постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи станом на 1 квітня 2016 року в медичних закладах Полтавської області на обліку перебуває близько 19 тисяч осіб, з них понад 9 700 – ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.

DSCN0738

Тих пацієнтів-чорнобильців, які наразі знаходяться на стаціонарному лікуванні в обласній клінічній лікарні відновного лікування та діагностики, відвідали директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак та керівник Полтавського обласного громадського об’єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля» Микола Дибін.

Від щирого серця подякував пацієнтам відділення за їхній подвиг, побажав їм міцного здоров’я, сил та наснаги директор ДОЗ Віктор Лисак. Він теж того страшного для всіх року, знаходячись на уражених територіях під час служби в армії у медико-санітарній частині танкового батальйону, брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Віктор Петрович відзначив, що кращі людські та професійні якості, масово виявлені чорнобильцями під час ліквідації аварії на ЧАЕС та її наслідків, мають бути зразками мужності та істинного патріотизму для нових поколінь.

DSCN0743Як сказав В.Лисак: «Розуміємо, що маємо забезпечити цим людям, в першу чергу, належне медичне обслуговування. Понад два десятиліття на Полтавщині діє програма з медичного обслуговування осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Серед її складових – обов’язкове щорічне проведення медичних оглядів, лікування за місцем проживання, санаторно-курортне лікування, а також реабілітація в спеціалізованих стаціонарах відновного лікування. Таких стаціонарів у області два – у Полтаві й Кременчуці. У медичних закладах області первинного та вторинного рівнів проводяться щорічні медичні огляди постраждалих. На жаль, непокоїть стан здоров’я багатьох з них. Адже у минулому році з числа оглянутих виявлено 96,6% хворих, що на 0,9% більше, ніж у 2014 році. Амбулаторно-поліклінічну допомогу отримало за минулий рік майже 14 тисяч 400 таких пацієнтів».

Головний лікар обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики Ірина Бриль відзначила, що у минулому році в їхньому закладі проліковано 799 хворих-чорнобильців, а за І квартал поточного – 246.

Вона повідомила: «У нас пацієнти можуть пройти лікування й повний комплекс оздоровчих процедур, додатково обстежитися у кращих обласних фахівців, отримати призначення й необхідні рекомендації. Чорнобильці – особливий контингент пацієнтів. Вони вразливі, у кожного – цілий “букет” хвороб. Тому потребують особливо уважного, делікатного, коректного ставлення…»

У закладі мають свого героя-чорнобильця. Напередодні лікарю-невропатологу Олегу Богоутдінову було вручено пам’ятну медаль як заслуженому учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС.

Працівники закладу приєдналися до вшанування пацієнтів відділення та передали їм вітамінні подарунки.

Цього ж дня медична громадськість області на чолі з керівництвом, науковці та студенти ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» взяли участь у мітингу-реквіємі, приуроченому тридцятим роковинам аварії.Вони, разом з багатьма небайдужими полтавцями, хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув, поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи» та приєдналися до скорботної ходи в пам’ять про загиблих і постраждалих під час аварії на Чорнобильській АЕС .

Система Orphus Поделиться на fb