Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Архієпископ Афанасій відслужив літію пам’яті Першоієрарха УАПЦ Мстислава

Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ в неділю, 10 квітня,  у день народження видатного полтавця Першого Патріарха Української Автокефальної Православної Церкви Мстислава (у миру Степана Скрипника) у Свято-Вознесенському храмі відслужив заупокійну літію. Після літії владика Афанасій виголосив проникливе слово про життя та діяльність Предстоятеля УАПЦ Мстислава.

Першоієрарх Української Автокефальної Православної Церкви Мстислав належить до тих особистостей, які першими закладали підвалини національного державотворення й духовності. Натхненний патріотичною діяльністю свого дядька голови Директорії та Головного отамана військ  Української Народної Республіки Симона Петлюри, Степан Скрипник починає свій нелегкий шлях сповідництва та мучеництва, який увінчається 18 листопада 1990 року в Соборі святої Софії в Києві інтронізацію на Першого Патріарха в історії Української Церкви. Його вклад у розвиток Української Державності та розбудову Незалежної Української Церкви неоціненний. Хорунжий армії УНР, особистий ад’ютант Головного Отамана УНР Симона Петлюри,  посол до Варшавського сейму від Волинського Українського об’єднання, повітовий інспектор у  м. Хельмі, єпископ  Переяславський, єпископ УАПЦ в Німеччині, правлячий єпископ Української греко-православної церкви в Канаді, митрополит УПЦ у США, а також Церкви української діаспори в Європі та Австралії, ініціатор будівництва церковно-меморіального комплексу в Саут-Бавнд-Бруку, де постали Консисторія, друкарня, бібліотека, музей, духовна семінарія Святої Софії, церква-пам’ятник мученикам за Свободу України, редакція журналу «Українське Православне Слово» – ось неповний перелік здобутків вірного сина України, справжнього архіпастиря істинно народної Української Церкви, нашого славного земляка.

Разом із владикою Афанасієм за спокій душі Першого Патріарха Української Автокефальної Православної Церкви Мстислава молилися  секретар Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ ігумен Антоній Бондарець, клірик єпархії Богдан Гарагуля, прес-секретар єпархії протодиякон Олександр Горай та парафіяни Свято-Вознесенського храму, учасники Волонтерського центру ХПЄ УАПЦ по допомозі бійцям АТО – захисникам рідної землі від російських окупантів на Сході України й члени Полтавського міського православного сестринства святої княгині Ольги, котрі доброчинно опікуються родинним будинком Скрипників у Полтаві.  

Протодиякон Олександр Горай