Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

У Полтаві виступить «чистий» фіналіст відбору до «Євробачення»

Афіша (1)

2 березня о 20:00 в концерт-холі «Villa Крокодила» відбудеться концерт харківського інді-поп гурту «Pur:Pur». Даний колектив увійшов до фінальної шістки музикантів, які змагалися за представлення України на Євробаченні цього року.

Гурт заснований у лютому 2008 року. На даний момент він складається з трьох учасників: Ната Сміріна (вокал, клавіші, тексти пісень), Євгеній Жебко (гітара) та Григорій Олейник (електронна ритм-секція).

Дискографія «Pur:Pur» наразі складається з трьох альбомів («Pure», «Understandable», «Nevertheless»), двох міні-альбомів («Papercuts», «Просто так») та синглу «Медведь».

Виступ на фіналі відбору Євробачення (фото — Олександр Попенко)
Виступ на фіналі відбору Євробачення (фото — Олександр Попенко)

Гурт дуже активно працює з соцмережами, про що свідчать понад 140.000 підписників на офіційній сторінці «Pur:Pur» (https://vk.com/purpurmusic) у «Вконтакте». Загальна кількість переглядів на Youtube-каналі даного музичного колективу (https://www.youtube.com/user/purpurpeople/videos) — 1.380.000.

Назва гурту, за словами Нати Сміріної, пішла від латинського кореня «pur», який означає «чистий»:

—​ Двічі «pur» — значить, що ми не просто щось говоримо, а збираємося слідувати цьому. Що кажемо, те і маємо на увазі, — пояснювала вона ще на початку музичної кар’єри гурту у 2009 році (http://music.com.ua/interviews/2009/01/11/28271.html).

Нагадаємо, саме даний гурт увійшов до фіналу національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення». Зі своєю піснею «We Do Change» («Ми змінюємося») «Pur:Pur» не переміг (до Стокгольму у травні поїде співачка Jamala), але Сміріна була щиро вдячна всім і закликала підтримати кримсько-татарську вокалістку (https://vk.com/purpurmusic?w=wall-2408591_14450):

—​ Не було кращих на цьому конкурсі! Давайте пишатися своєю музичною сценою! Тепер вся країна знає, що вона у нас є, та ще й яка!! Треба підтримувати це переродження («rebirth», як співають Hardkiss). Переможець гідний, пісня чутлива, аранжування фірмА, подача найсильніша! Давайте будемо добріші серцем, давайте підтримаємо Джа, повірте, вона прекрасна душею, вона свято вірить в те, що співає, вона чесна з собою і світом!

Серед 6 представників у фіналі «Pur:Pur» зайняло 4 місце, поступившись ще гуртам «Hardkiss» та «Sunsay». Загалом харківський колектив отримав близько 52 тисяч глядацьких голосів (13,58% від 382,5 тисяч).

Також в день концерту у Полтаві 12 березня о 15:00 в ТРЦ «Конкорд» відбудеться автограф-сесія гурту.

На весну в «Pur:Pur» заплановані виступи у Сумах, Вінниці, Львові, Ужгороді, Києві, Дніпропетровську та Запоріжжі.

Роман Повзик

Перейти до вмісту