Ви тут:
Анонс Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві діти малюватимуть фантазії фінської письменниці

13 березня в 13:00 в сімейному кафе «Family» (ТРЦ «Метрополітан», цокольний поверх) відбудеться безкоштовний майстер-клас малювання коміксів про Мумі-тролів.

Мумі-тролі — казкові істоти, герої дитячих творів Туве Янссон. Зовнішньо вони схожі на бегемотів, але своїми поведінкою та характерами нагадують людей. Мумі-тролі надзвичайно добрі та привабливі, але в той же час вони бувають і вередливими, і брехливими, і жадібними.

Туве Янссон — культова фінська художниця та дитяча письменниця шведського походження. Авторка вигадала казковий світ Мумі-тролів під час Другої світової війни. З 1954 року, коли лондонська газета «Evening News» вперше опублікувала авторські комікси Туве Янссон, їх прочитало понад 20 мільйонів людей.

У грудні минулого року комікси Туве Янссон вперше вийшли українською. Київське видавництво «Основи» опублікувало один з них — «Джунглі в долині Мумі-тролів». Це історія про те, як Долина Мумі-тролів (місце, де живуть казкові персонажі) заросла густими тропічними хащами. Крім того, одна з її мешканців, Мара, на додачу звільнила з зоопарку екзотичних тварин. Тож перед Мумі-тролями постає одразу дві задачі: вирішити як владнати цей безлад та зрозуміти, чи є бегемоти їхніми родичами.

Захід, який відбудеться 13 березня, поєднає в собі презентацію «Джунглів в долині Мумі-тролів» та майстерклас малювання коміксів про цих казкових персонажів. Організатори — незалежне мистецьке об’єднання «»MagnumOpus» — зазначають, що кожна дитина зможе сама придумати та зобразити власний кінець коміксу:

  • Нам би дуже хотілося, щоб захід був не лише цікавою розповіддю про казковий світ Мумі-тролів, але і можливістю проявити себе для кожної дитини. Впевнена, що ми побачимо багато цікавих робіт, які вартують не лише нового коміксу, але й екранізації. — зазначає одна з організаторів заходу Анна Ютченко.

Модератором заходу буде полтавська художниця Марина Зевако. Вона вже має досвід роботи з дітьми, тому маленьким поціновувачам коміксів буде цікаво. На заході також буде можливість придбати комікс від «Основ».

Вхід вільний. За додатковими питаннями можна звернутися до організаторів: 095-321-42-99.

Полтава — п’яте місто, в якому відбудеться майстер-клас малювання коміксів про Мумі-тролів. Подібні заходи вже відбулися в Києві, Тернополі, Бучачі, Львові та Луцьку.

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Система Orphus Поделиться на fb