Ви тут:
Суспільство Україна 

Рада ухвалила закон про електронне декларування з пропозиціями президента

Верховна Рада України ухвалила закон про електронне декларування – останнього закону з безвізового пакету. За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів.

Перед голосуванням спікер Верховної Ради Володимир Гройсман зазначив, що комітет парламенту з питань протидії корупції схвалив без зауважень президентські поправки. Про це пише hromadske.tv.

Зокрема, встановлюється, що кримінальна відповідальність за подачу чиновниками недостовірних даних у деклараціях настає у разі, якщо такі відомості відмінні від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної зарплати – 344 450 гривень (одна мінімальна зарплата зараз 1378 гривень).

При цьому передбачено пом’якшити кримінальну відповідальність за декларування чиновниками недостовірної інформації та передбачити покарання (крім позбавлення волі на строк до 2 років) у вигляді штрафу від 2,5 до 3,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на термін від 150 до 240 годин.

Також встановлюється штраф від 1 до 2,5 тисяч неоподатковуваних доходів громадян за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації чиновників. Проте відповідальність за це настає у разі, якщо подані в декларації дані відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної зарплати.

Крім того, передбачається, що повна перевірка декларації може проводитися в період здійснення чиновником своїх повноважень, а також протягом 3 років після припинення такої діяльності.

Так, у 2016 році службові особи, які на момент початку роботи системи подачі та оприлюднення декларацій займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов’язані подати щорічні декларації за минулий рік на протязі 60 календарних днів після початку роботи системи.

Нагадаємо, що внесення поправок до закону №3755 щодо електронного декларування є однією з двох вимог останніх ЄС для запровадження безвізового режиму.

Знімок екрану - 15.03.16 - 11:33:25

Закон ухвалили минулого року, однак під час ухвалення держбюджету на 2016 рік депутати відклали його запуск на 2017 рік.

У березні 2016 президент застосував право вето до закону електронне декларування.

Перейти до вмісту