Ви тут:
Відео Головне Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина є лідером у реформуванні галузі охорони здоров’я (ВІДЕО)

Полтавська область є лідером у реформуванні галузі охорони здоров’я. З метою запровадження ефективних заходів для досягнення позитивної динаміки здоров’я населення в Полтавській області заплановано реалізацію Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області». Його метою є досягнення контролю за рівнем артеріального тиску жителів Полтавської області віком від 40 до 60 років, виявлення всіх випадків артеріальної гіпертензії на ранніх стадіях захворювання, проведення корекції факторів ризику та забезпечення немедикаментозним і медикаментозним лікуванням. Про це розповіли сьогодні на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, керівник програм Світового банку з питань охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та вразливості внаслідок конфлікту в Білорусі, Молдові та Україні, Європі та Центральній Азії Фон Зао.

Субпроект впроваджується за рахунок коштів позики Світового банку в обсязі 41 млн дол. США та співфінансування за рахунок коштів бюджету в обсязі 4,1 млн дол. США. У реалізації проекту братимуть участь обласний клінічний кардіологічний диспансер, інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського, центральні міські та районні лікарні, Центри первинної медико-санітарної допомоги”, – зазначив Олег Пругло.

Він наголосив, що субпроект передбачає охоплення заходами жителів області віком від 40 до 60 років з підвищеним артеріальним тиском. Для цього будуть розроблені клінічні рекомендації для менеджменту артеріальної гіпертензії та Протокол лікування. Також один раз на рік проводитимуться вимірювання артеріального тиску для визначених осіб. Це буде здійснюватися шляхом планування та безпосереднього проведення вимірювання артеріального тиску на підприємствах та сімейними лікарями. Також передбачено формування електронного реєстру жителів області, які пройшли обстеження.

“Субпроект дозволить створити в області умови для поліпшення профілактики захворювань серед населення області. Проектом передбачено: виявлення на первинному рівні надання медичної допомоги підвищеного артеріального тиску, що є першопричиною багатьох тяжких захворювань системи кровообігу; оптимізацію проведення обстежень на вторинному рівні надання стаціонарної медичної допомоги; удосконалення системи фінансового забезпечення та ефективного використання ресурсів; формування у населення відповідального ставлення до власного здоров’я та прагнення прикладати власні зусилля для збереження та зміцнення здоров’я; запровадження в галузі охорони здоров’я Полтавської області найсучасніших інформаційних систем, які є основною передумовою ефективної реалізації процесу управління”, – сказав Віктор Лисак.

Також окремим завданням Субпроекту, за його словами, є забезпечення немедикаментозним лікуванням пацієнтів, у яких виявлено артеріальну гіпертензію. Це планується реалізувати шляхом проведення інструментального обстеження зазначених осіб та додаткового обстеження в електрофізіологічній лабораторії.

Також завданням проекту є забезпечення медикаментозного лікування пацієнтів з артеріальною гіпертензією, що, зокрема, передбачає контроль медичного персоналу виконання плану лікування. З метою досягнення окреслених завдань проекту буде проведено матеріально-технічне оснащення процесу, впроваджено інформаційні технології та освітні програми для медичного персоналу”, – зазначив Лисак.

Таким чином, за словами керівника програм Світового банку з питань охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та вразливості внаслідок конфлікту в Білорусі, Молдові та Україні, Європі та Центральній Азії Фон Зао, центральні міські та районні лікарні, Центри первинної медико-санітарної допомоги, а також електрофізіологічна лабораторія на базі Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру буде оснащено оновленим сертифікованим обладнанням робочих місць та програмним забезпеченням.

Також окремою складовою Субпроекту є інформаційно-освітні програми для пацієнтів. Для забезпечення цього процесу передбачено матеріально-технічне забезпечення діяльності Полтавського обласного Центру здоров’я, тренінгових центрів, обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики та центрального тренінгового центру.

Реалізація ж цього проекту забезпечить покращення медико-демографічної ситуації в області та ймовірного підвищення середньої очікуваної тривалості життя.

Система Orphus Поделиться на fb