Ви тут:
Відео Головне Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Гоголівський фестиваль у Полтаву запросили найкращі театри з усієї країни (ВІДЕО)

З 1 по 8 квітня у Полтаві проходитиме VІІІ Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва “В гостях у Гоголя”. Цьогоріч його проведення приурочили до 80-річчя від дня заснування Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя. Про це сьогодні, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, розповіли керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь, директор Полтавського театру, заслужений працівник культури України, заступник голови оргкомітету Олексій Андрієнко та завідуюча літературною частиною театру Ольга Коваленко.

“У зв’язку зі святковою подією ми вирішили жартома змінити цьогорічну назву фестивалю – “В гостях у гогоЛІВЦІВ” – адже до Полтави у свій ювілейний рік запросили кращі театри України, які вже не лише встигли полюбитися нашому глядачеві, а й стали справжніми друзями театру. У фестивальній афіші — твори не лише за Гоголем. У цьому році театрали не оминули увагою і відзначення ще однієї визначної дати у рамках фестивалю — 160-річчя від дня народження Івана Франка. Цьогоріч ми запропонували колективам-учасникам презентувати публіці свої кращі вистави-візитівки. Намагалися зробити афішу різноманітною, такою, щоб кожен глядач знайшов собі вистави до смаку, відкрив для себе щось нове”, – розповів Андрієнко.

Цьогоріч серед вистав учасників Відкритого регіонального фестивалю “В гостях у Гоголівців” – прем’єри Чернігівського театру ім. Т.Шевченка “Ніч перед Різдвом” (вистава за Гоголем, її покажуть 1 квітня, у день народження письменника), Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького “Циганка Аза”, показ відбудеться 2 квітня та Херсонського театру ім. М. Куліша “Ромео і Джульєта”, показ — 6 квітня, режисер вистави – Сергій Павлюк, який поставив у полтавському театрі “Останню любов Гетьмана” і прем’єру сезону “Оперу жебраків”.

“Фестиваль не обходиться і без Коломийського театру ім.І.Озаркевича, шанувальників якого 3 квітня чекатиме зустріч з героями маловідомої, але від цього не менш захопливої і глибокої драматургії Івана Франка – “Боа констріктор”. Так, вперше на форумі Полтавщини своє мистецтво презентуватимуть колективи Житомирського театру ім. І.Кочерги та Миколаївський російський театр. У виконанні житомирського театру глядачі побачать відзначену найвищими нагородами на декількох всеукраїнських фестивалях виставу “Украдене щастя”, показ – 5 квітня. А миколаївські актори 4 квітня зіграють фантасмагоричну історію “Страсти по Торчалову”, – сказав Андрієнко.

Особливо ж яскравою подією, за словами Ольги Коваленко, має стати вистава Київського національного театру оперети — масштабна постановка “Сорочинський ярмарок” за Миколою Гоголем. Вона наголосила, що ця тематика надзвичайно близька полтавцям, тому не можна 7 квітня не подивитися, яким саме постане це грандіозне дійство у трактуванні творців відомої оперети.

“В останній день фестивалю відбудеться святковий концерт “Гоголівцям — 80!”. На сцені буде феєричне дійство з пісенними та танцювальними номерами, які нікого не залишить байдужими. Під час концерту, на сцені зустрінуться персонажі репертуарних вистав останніх років. Концертна програма наповнена оптимізмом, гармонією та приємними несподіванками. Проведення таких фестивалів дуже важливе для творчого та культурного життя міста. Полтавці з нетерпінням чекають на нього. Цьогоріч загальна кількість учасників, без нашого колективу, близько 400 чоловік”, – розповіла Коваленко.

Керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь зазначив, що для проведення фестивалю, окрім коштів театру та спонсорських, гроші виділили і в Управлінні культури облдержадміністрації.

“Я скептично ставлюся до того, що гроші зараз потрібно спрямовувати в інші галузі — економіку чи на соціальну сферу. Зрозуміло, що в деякій мірі це так, але я завжди говорю, що коли Черчелю запропонували скоротити фінансування культури під час війни, то він сказав “заради чого ми живемо”. Проведення таких фестивалів — це єднання, братерство, це патріотичне виховання. Ми ніколи не повинні забувати про культуру. Ми українці, ми йдемо в Європу, нас повинні бачити вихованими, культурними і знаючими історію рідного краю”, – підсумував Білокінь.

Перейти до вмісту