Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавці вийшли на мітинг в підтримку Надії Савченко

IMG_0807

Сьогодні, о 12 годині, на площі біля Полтавської ОДА відбулась акція-мітинг на підтримку Надії Савченко.

Саме 9 брезня подібні акції в підтримку української льотчиці Надії Савченко (#FreeSavchenko) відбуваються в багатьох містах України та світу.

Більше трьох сотень полтавців зібралися на площі аби висловити підтримку Надії та засудити ганебні дії Росії та російського суду. У руках люди тримали плакати з вимогами звільнити Надію Савченко, поширені у мережі написи з хештегом #FreeSavchenko, роздруківки портрету Надії та прапори України.

З промовами виступали організатори акції активісти Ігор Кіянчук, Ірина Особік. Звертаючись до присутніх, Ірина Особік, зокрема, наголосила, що така акція за звільнення Надії Савченко є показовою, але це “… зовсім не значить, що ми забули ,чи забуваємо інших політв’язнів, які утримуються в Росії. Якщо вдасться звільнити Савченко, звільнемо й інших”, – наголосила вона.

Ігор Кіянчук зачитав звернення до світової спільноти від українських громадян. Під час заходу збирали підписи під текстом документа. За словами пана Ігоря, по закінченню акції, яка тривала близько години, вдалось зібрати більше 300 підписів.

“Я як член полтавської громади,  просто не можу бути осторонь тих подій, коли в Росії  катують українців. І наш обов’язок підтримати Надію і всіх політв’язнів, які утримуються в РФ”, – сказав звертаючись до присутніх голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Підтримати Савченко прийшли брати Бублики, нардеп Юрій і голова Ковалівської сільської ради Олександр.

Звернення до світової спільноти від українських громадян.

“Шановне суспільство!

Як всім відомо, на початку 2014 року Росія загарбницьким шляхом анексувала український Крим. Після цього, підбурюючи жителів сходу України та надаючи всіляку допомогу сепаратиському руху, а особливо військову, спровокувала озброєний конфлікт. Але цього Росії було замало, тому ця країна надіслала до України свої регулярні війська, свою техніку, своє озброєння, а також вела вогонь зі своєї территорії по українських громадянах.

Влаштовуючи силові методи, попирая міжнародні права, ця країна-агресор захопила наших громадян у полон.

Зараз ми хочемо звернути увагу всієї світової спільноти на судилище, що відбувається над Надією Савченко. Це просто свавілля:

– українську громадянку, – українського офіцера, – яка виконувала свої обов’язки, – яка служить в українській регулярній армії, – яка діяла на українській теріторії, – яка виконувала накази командування, – яка користується міжнародним дипломатичним імунитетом як обрана народним депутатом України

викрали з теріторії України, вивезли до країни-агресора Росії, та вже півтори роки судять ії, звинувачуючи в подіях, що сталися вже після попадання Надії в полон! Їй навіть не надали права останньго слову на так званому суді.

Виборюючи свої права та насамперед права України, ця мужня дівчина оголосила сухе голодування та заборонила доступ до себе російських лікарів! Надія Савченко готова повернутися в Україну живою чи мертвою!

Ми, український народ, просимо всесвітньої підтримки в процесі негайного звільнення нашої героїні, готовою на власному житті показати всьому світові приклад патріотизму та визвольної боротьби.

Ми, український народ, вимагаємо від Росії негального звільнення Надії Савченко та інших політв’язнів: Миколи Карпюка, Олексія Чернія, Олега Сенцова, Геннадія Афанас’єва, Олександра Кольченка, Станіслава Кліха, Ахтема Чійгоза, Ескендера Кантемирова, Олександра Костенка, Ескендера Емірвалієва, Талята Юнусова, Валентина Вигівського, Сергія Литвинова, Юрія Солошенка!”

 

 

 

Система Orphus Поделиться на fb