Ви тут:
Головне Україна 

Верховна рада ухвалила пакет “безвізових законів”

300_200_1454689532-2004Верховна рада України проголосувала за ухвалення трьох “невідкладних безвізових законів”, спрямованих на виконання Україною критеріїв запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом у сфері протидії корупції. Про це повідомляє Еспресо.TV.

За ухвалення закону “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації” N4054 проголосували 252 народні депутати.

Закон спрямований на удосконалення процедур арешту майна та інституту спеціальної конфіскації та приведення їх у відповідність до кращих європейських стандартів та практик.

Проектом пропонується у статті 961 Кримінального кодексу запровадити можливість застосування спеціальної конфіскації за умови вчинення:

– умисного предикатного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки такого злочину;

– злочинів, санкції за які на сьогодні прямо передбачають таку конфіскацію.

Водночас зміни до КПК мають на меті забезпечити можливість накладення арешту на майно в кримінальному провадженні у випадках:

– необхідності збереження доказів;

– застосування спеціальної конфіскації;

– застосування конфіскації як виду покарання (заходу кримінально-правового характеру) до фізичних (юридичних) осіб;

– забезпечення виконання цивільного позову або стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

За зміни до закону про “Про прокуратуру” щодо забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій МВФ проголосували 302 депутати.

Закон удосконалює процедуру відбору керівного складу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та підвищує гарантії її незалежності та неупередженості.

Метою проекту закону є удосконалення правових засад організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, забезпечення прозорості в діяльності конкурсних комісій з призначення на адміністративні посади та посади прокурорів у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі задля виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

За законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення засад діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів” голосував 261 народний депутат.

Депутати проголосували за надання повноважень Національному агентству з повернення корупційних активів не лише на збереження активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, але й на володіння, користування або розпорядження такими активами

“Ухвалення Верховною Радою зазначених законів вже на наступному пленарному тижні створить необхідні умови для якнайшвидшого внесення Європейською Комісією на розгляд Ради ЄС та Європейського парламенту законодавчої пропозиції про скасування візового режиму для громадян України”, – зазначав президент України під час того, як вносив закони до парламенту 12 лютого.

Система Orphus