Ви тут:
Суспільство Україна 

Українці відзначають другу річницю перемоги Революції гідності

u

В Україні 20 лютого відзначають другу річницю перемоги Революції гідності та вшановують пам’ять героїв Небесної сотні.

У всіх населених пунктах та в центрі Києва цього дня проходять заходи, мітинги, виставки, покладання, концерти, які поєднує думка, як 20 лютого 2014 року повернуло хід української історії.

Зранку Президент України Петро Порошенко вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні:

Нагадаємо, протягом зими 2013-2014 років в Україні тривало протистояння мітингувальників і міліції.

Першим поштовхом до початку акцій протесту стала відмова тодішнього президента України Віктора Януковича підписати документ про асоціацію України з ЄС, коли на Майдан вийшли студенти і активісти.

Проте масового характеру протести набрали, коли в ніч на 30 листопада “Беркут” силою розігнав студентський протест, який вже майже сходив нанівець. Після цього на Площі виросло наметове містечко, а також зайняли будівлю КМДА. А протестувальники оголосили про безстрокову акцію. Кілька разів протягом грудня їх намагалися розігнати, але невдало.

Перші силові протистояння почалися 19 січня під час протесту проти прийнятих Радою “законів 16 січня” в районі Європейської площі та вул. Грушевського, тоді загинули перші протестувальники, а градус напруги підвищився.

Ще через місяць, коли в СБУ було оголошено про початок антитерористичної операції проти наметового містечка на Майдані, була спроба зачистки площі, яка переросла у фазу силового протистояння.
Вранці 18 лютого протестувальники з вимогою обмеження повноважень президента почали ходу до Верховної Ради, в Маріїнському парку “майданівці” вступили в протистояння з “антимайдановцами” і “титушками”, серед яких, як потім стало відомо, були і представники силових органів.

Зав’язалася масова бійка, яка переросла в антитерористичну операцію, яку СБУ оголосила в той же день. У Києві закрили метро, почалися масові виступи в інших містах України.

За результатами слідства встановлено, що події, як вранці 18 лютого, так і під час штурму Майдану ввечері, пов’язані між собою єдиним планом.
На озброєння силовикам були надані спецзасоби посиленої дії, які надійшли з РФ протиправним чином, не пройшли експертизи і деякі з них містили вкрай шкідливі речовини, які в ніяких спецзасоби країн світу не застосовуються.

Станом на 18 лютого були роздані шумові, газові гранати правоохоронцям. Був план застосувати максимально насильство до протестуючих, не зупиняючись перед вчиненням вогнепальних поранень, смертей, для того, щоб протестувальники опинилися в такій ситуації, щоб були змушені захищати своє життя і здоров’я.

Найкривавішим було протистояння на вул. Інститутській, де силовики відкрили вогонь по протестуючих з вогнепальної зброї, там загинули 105 людей, яких тепер називають Небесною сотнею.
Слідчі встановили причетність спецроти київського “Беркута” до розстрілів 48 протестувальників і заподіяння вогнепальних поранень 80 протестувальникам 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. За результатами слідства, повідомлено про підозру 25 співробітникам цієї спецроти і керівного складу полку “Беркута” у причетності до цих подій, з яких 20 оголошені в розшук та 5 знаходяться під вартою. Стосовно двох кримінальна справа слухається в суді.

Під час Революції гідності вбито 13 правоохоронців, 1100 отримали різного ступеня тілесні ушкодження.

Протягом листопада 2013 – лютий 2014 за фактами правопорушень, вчинених щодо працівників “Беркуту” та інших працівників правоохоронних органів під час Революції Гідності ГПУ відкриті 345 кримінальних проваджень.

За два роки ГПУ закрила дві кримінальні провадження за фактами вбивств і замахів на правоохоронців.

Крім того, ГПУ і СБУ поінформували про те, що знайдено зброю, з якої вбивали “майданівців”. Були виявлені фрагменти 23 одиниць вогнепальної нарізної зброї. За результатами проведеної експертизи СБУ ідентифіковано 12 з 23 одиниць зброї.

ТСН присвятив кліп пам’яті полеглим героям:

поширити новину: