Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві проходить семінар для представників ОСББ із впровадження енергоефективних заходів із застосування механізму ЕСКО

Сьогодні у Полтавській ОДА проходить практичний семінар від експертів Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» для представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків області «Впровадження енергоефективних заходів у житлових будівлях із застосуванням механізму ЕСКО. Роль ОСББ».

Метою Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Проект надає технічну підтримку містам-партнерам, а також сприятиме у доступі до фондів та кредитних ліній для фінансування заходів з енергоефективності. У рамках реалізації Проекту, проводяться семінари-навчання, тренінги, зустрічі, консультації та інші заходи з питань енергоменеджменту і ОСББ для спеціалістів Полтавської області”, – розповіла заступник директора проекту “Енегроефективність у громадах” Іма Хренова-Шимкіна.

Учасників семінару привітала та подякувала експертам Проекту за співпрацю директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА стала Інна Іщенко.

“Я хочу привітати усіх експертів, усіх присутніх, подякувати за те, що у Полтавській області впроваджуються такі енергоефективні заходи, які дійсно необхідні не тільки для нашої області, а й для України. Своїм досвідом сьогодні поділяться з нами, в ми, я впевнена, зможемо його перейняти, і в подальшому втілити в життя усі ті рекомендації та настанови експертів”, – зазначила Інна Іщенко.

Нагадаємо, що 8 – 11 лютого в Полтавській області перебуває делегація експертів Проекту GIZ «Енергоефективність у громадах». У рамках візиту пройде зустріч експертів з керівництвом Полтавської області з питань співпраці області з Проектом «Енергоефективність у громадах», експерти проведуть технічний огляд та інвентаризацію систем автоматичного регулювання споживання теплової енергії у освітніх закладах Полтави, проведуть практичний семінар від експертів Проекту для представників органів державної та місцевої влади «Впровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях із застосуванням механізму ЕСКО. Роль органів державної та місцевої влади».

Довідково:

Для участі в Проекті було створено консорціум міст: Миргород, Лубни, Полтава, Комсомольськ, лідером якого виступила Полтавська обласна державна адміністрація. Відповідний Меморандум про співпрацю підписано 6 лютого 2014 року.

Містами – учасниками консорціуму розробляються та впрваджуються Плани дій сталого енергетичного розвитку міст (завдання для підписантів європейської ініціативи – Угода мерів).

Планується реалізація декількох ініціатив з енергоефективності міст-учасників, встановлення та введення в експлуатацію систем енергомоніторингу в усіх містах-учасниках.

За участі навчальних закладів міст-учасників консорціуму в рамках Проекту реалізується педагогічний мікропроект «Енергія в школах міста». Основною метою мікропроекту є виховання у молоді ощадливого ставлення до енергії, що є запорукою сталого енергетичного розвитку як кожного окремого міста, так і всієї країни.

поширити новину: