Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

У Диканьці презентували завершення проекту реконструкції даху на найбільшій гімназії району

image(7)

У понеділок в найбільшій гімназії Диканьки — імені Миколи Васильовича Гоголя — влаштували невеликі урочистості. Нагода — завершення проекту з капітальної реконструкції покрівлі навчального закладу, який на сьогодні відвідує третина школярів району.

Перерізати символічну стрічку до Диканьки запросили голову Полтавської ОДА Валерія Головка. Саме з легкої руки керівника області та спеціалістів профільних департаментів облдержадміністрації, які захищали на початку 2015 року проекти громад на рівні Кабміну, гімназія у Диканьці отримала на реконструкцію кошти з Державного фонду регіонального розвитку.

Символічну стрічку перерізають Голова Диканської райради Станіслав Муха, голова Диканської РДА Олександр Ус
Символічну стрічку перерізають Голова Диканської райради Станіслав Муха, голова Диканської РДА Олександр Ус

 

Загальний кошторис робіт — понад 1 мільйон 200 тисяч гривень. Фінансування відбувалося на засадах спільної участі громади та держави, тобто майже 200 тисяч гривень було виділено з районного бюджету (10% кошторисної вартості) і понад 1 мільйон гривень — за рахунок Фонду регіонального розвитку. Роботи було розпочато наприкінці літа 2015 року і завершено у грудні.

Це лише перший крок у проекті реконструкції самої гімназії, — зауважив Валерій Головко. — Основну роботу з облаштування даху закінчили, адже без цього неможна було розпочинати капітальний ремонт приміщень. Плани у районного керівництва і в педагогічного колективу дійсно далекосяжні. І я їм щиро дякую, що спільними зусиллями ми реалізували цей важливий проект. На черзі — реконструкція цього навчального закладу, оскільки гімназія імені Миколи Гоголя у форматі об’єднання громад буде базовою для Диканьського району.

Директор гімназії Надія Горячун
Директор гімназії Надія Горячун

Як прокоментувала директор гімназії Надія Горячун, реконструкція даху була вкрай необхідна. Самій будівлі вже майже сорок років — і за цей час навчальний заклад капітально жодного разу не ремонтувався.

Фактично займалися латанням «дірок» за рахунок батьківських коштів, допомагали небайдужі спонсори, — говорить директор гімназії. — Частково ремонтували каналізацію, систему опалення. Проте найбільшою проблемою був дах. Він плоский, із м’якою покрівлею. Ремонтувати його доводилося кожні 5 років, проте він все рівно руйнувався, вода затікала з третього поверху аж на перший, руйнувалися стіни. Тож вирішити проблему можна було лише завдяки капітальній реконструкції і спорудженню нового даху.

Такий вигляд після злив має актова зала гімназії
Такий вигляд після злив має актова зала гімназії

У 2012 року капітально реконструювали першу чергу — було перекрито дах над так званим навчальним корпусом, де знаходяться класи. Покрівля над спортзалом, актовим залом, бібліотекою та столовою продовжувала протікати. Як розповідає голова Диканської РДА Олександр Ус, який пропрацював у гімназії вчителем понад 20 років, під час дощів вода протікала через актовий зал і заливала столову, що якраз знаходиться під ним. Тому працівники столової змушені були мити посуд в дощовиках, інакше працювати ніяк було.

Перекривши дах ми тепер можемо розпочати внутрішній ремонт, бо до цього відремонтовані стіни і стеля трималися до першого дощу, — коментує Олександр Ус. — Що ж до подальшого ремонту, то наразі працюють фахівці, готують проектну документацію, проводять розрахунки. Очікуємо, що до 1 березня буде готовий кошторис і вирахувана реальна суму, яка потрібна, щоб привести приміщення гімназії до належного стану і створити нормальні умови для навчання дітей.

поширити новину: