Ви тут:
Економіка Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

Цьогоріч 1 млн грн піде на обласну Програму енергозбереження

DSC_0027

Сьогодні в Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» щодо внесення змін до Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки.

Серед критичних моментів –  неефективність прийнятої програми, адже торік встигли використати за сімома кредитами лише 7,2 тис. гривень коштів обласного бюджету із наданих на рiк 200 тис. грн. Цього року та на наступні роки на енергозберігаючі заходи планують спрямувати по 1 млн гривень.

Цьогоріч на Полтавщині вирішили розширити коло учасників енергозберігаючих заходів – включили мешканців багатоквартирних будинків ОСББ, квартири в садибній забудові та тих, хто проводить заміну газових котлів. Серед нових заходів – встановлення приладів обліку, дверей загального користування, теплонасосних систем опалення чи обладнання постачання гарячої води, тощо. 

Едуард Рева, виконуючий обов’язки начальника управління житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації пояснив присутнім, як розробляли обласну програму, взяли до уваги досвід львівян та як саме проходить процедура 10%-го відшкодування кредитів з обласного бюджету фізособам, ОСББ чи ЖБК.

Зокрема, за кредитні кошти можна придбати лише визначене обладнання та матеріали з енергозбереження за спеціальним списком.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів програма механізму державної підтримки всіх заходів з енергоефективності передбачає відшкодування кредиту державних банків, найчастіше це відбувається на рівні 25% держбюджету, з обласного бюджету – 10%, місцевих бюджетів – 15%.

DSC_0029