Ви тут:
Україна 

Розгорнута у ЗМІ широкомасштабна кампанія із дискредитації флоту покликана послабити обороноздатність держави – заява командування ВМС ЗС України

1394199609-5386-flag-vmsОстаннім часом у вітчизняних засобах масової інформації і соціальних мережах ледве не кожного дня з’являються публікації негативного характеру про Військово-Морські Сили Збройних Сил України. Достатньо сказати, що подібного відносно флоту не відбувалося ні в першій половині 90-х років, коли тривав розподіл Чорноморського флоту, ні у подальшому, коли у Криму і в Севастополі вітчизняні ВМС знаходилися не в такому дружньому, як зараз, оточенні.

Втім, флот не є закритою структурою, і хоч критика – річ неприємна, тим не менше, ми добре розуміємо, що мусимо правильно на неї реагувати. Але тільки у тому випадку, коли проблеми, які намагаються підняти ті чи інші автори, не є надуманими, коли публікації – не поверхові, однобокі, без перекручувань фактів, домислів і абсурдних висновків.
А що ми бачимо?
Ми бачимо, як безапеляційно, критикуючи «на чому світ стоїть», пишуть про начебто небажання командування ВМС реформувати і розвивати флот, ремонтувати ті чи інші кораблі, облаштовувати виведені близько двох років тому на материкову частину України військові частини і тому подібне. І нікого не цікавить, скажімо, що виділеним фінансовим ресурсом на ремонт неможливо охопити одразу усі бойові одиниці і судна, що ремонт військових містечок (які багато років взагалі не експлуатувалися) здійснюють не військові моряки, що у ряді випадків доводиться, що називається, розбивати табір у полі. Більше того, подекуди так звана критика покликана про лобіювати чиїсь фінансово-економічні інтереси.
Все це спонукає нас до висновку, що у ЗМІ проводиться цілеспрямована, спланована кампанія із дискредитації національних ВМС. Метою цієї брудної кампанії є аж ніяк не виявлення недоліків, викриття тих чи інших порушень, зловживань тощо. Ми вважаємо, що насправді все це робиться з метою помсти військовим морякам за вірність присязі, яка не дозволила віроломному агресору навесні 2014-го року «в одночасье» окупувати Крим, а пізніше – дестабілізувати ситуацію у Одеській і Миколаївській областях. Це помста за те, що навесні 2014-го, коли агресор почав реалізацію проекту «Новоросія», прапор ВМС ЗС України став символом спротиву. Це помста за те, що морська піхота, берегові артилеристи, морський спецназ та інші підрозділи вже півтора роки мужньо захищають Батьківщину у зоні проведення АТО. Це намагання будь-якою ціною посіяти недовіру у суспільства до вітчизняного флоту, послабити ВМС, а звідси – й обороноздатність держави загалом.
Українські ВМС будуть завжди пам’ятати, з якими теплом і турботою їх зустріли одесити і миколаївці, після передислокації на материкову частину України. Без допомоги військово-політичного керівництва держави, місцевих органів влади, волонтерів нам було б набагато важче відновлювати боєздатність флоту, готувати підрозділи до виконання завдань на сході країни.
Переконані, люди розберуться, ХТО є ХТО?
Ми сподіваємося, глядачі і читачі-громадяни України теж зададуться питаннями: «кому все це вигідно?», «хто за цим стоїть?», «для чого паплюжать національний флот?».
Військові моряки, зі свого боку, запевняють, що ніколи не звернуть з обраного шляху – шляху надійного захисту Батьківщини!

Командування Військово-Морських  Сил Збройних Сил України