Проблему берегоукріплення Кременчуцького водосховища почнуть вирішувати вже цьогоріч (ФОТО, ВІДЕО)
Проблема розмивання берегової лінії Кременчуцького водосховища існує давно. Уже понад 800 га піддані абразійним процесам, тобто берегова смуга з’їдається Кременчуцьким водосховищем. Під час виїзного засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування Полтавської облради запевнили, що проблему берегоукріплення почнуть вирішувати вже цього року.
Оглянути одну із незахищених ділянок берега, що знаходиться в напрямку гори «Пивиха», біля с. Максимівка Кременчуцького району приїхали перший заступник голови Полтавської облради Євгеній Холод, заступник голови ОДА Роман Товстий, голова постійної комісії Ігор Горжій, директор департаменту екології та природних ресурсів Ігор Піддубний, депутати облради Сергій Жук, Василь Хоменко, Василь Красюк, Віктор Мартиненко й Тетяна Микуця, а також фахівці обласного управління водних ресурсів та представники місцевої влади.
Кожного року у с. Максимівка від двох до семи метрів землі «забирає» водосховище, наголосила голова Недогарківської сільської об’єднаної територіальної громади Віра Пащенко.
«Щороку вода по два-три метри, а іноді й сім, змиває прибережну смугу. Уже протягом трьох років берегоукріплення не проводили, адже немає коштів. Вважаю, якщо найближчим часом не вирішити цю проблему, то матимемо екологічну катастрофу», – зазначила Віра Пащенко.
Уперше про цю проблему почали говорити ще у 1989 році, зазначив начальник Полтавського обласного управління водних ресурсів Володимир Фомичов.
«Про цю проблему у Максимівці заговорили у 1989 році, коли переукріплювали берегові лінії села – захист насосної станції від розливу. Зараз найближчі будинки вже за 100 метрів від берегової лінії. Загалом вода поглинула близько 800 га землі Полтавщини. Сьогодні вартість берегоукріплення становить близько 14 млн грн за 1 км. Нагадаю, що у 2010 це коштувало близько 5 млн грн, а у 2008 – 2,3 млн грн», – розповів Володимир Фомичов.
У 2010 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 120 тис грн на виготовлення проектно-кошторисної документації «Берегоукріплення Кременчуцького водосховища від с. Максимівка Кременчуцького району в напрямку гори «Пивиха». Минулоріч зробили перерахунок кошторисів.
«Стратегія вже є, тож будемо працювати», – наголосив Євгеній Холод.
Роман Товстий зауважив, що нині головна проблема – технічна документація.
«Головна проблема – питання в технічній документації. На наступні засідання постійної комісії будемо запрошувати фахівців, щоб спільно її вирішити. Кошти для побудови берегоукріплення залучатимемо із обласного, місцевого та державного бюджетів. Ми маємо виконати це максимально швидко та ефективно. Тим більше, потрібно підтримати новостворену об’єднану територіальну громаду, де ця проблема існує», – наголосив заступник голови ОДА.
Голова постійної комісії Ігор Горжій переконаний, що спільними зусиллями з ОДА та місцевою владою проблему вирішать вже найближчим часом.
«Спільними зусиллями з ОДА та місцевою владою будемо вирішувати, із ситуацією на місці вже розібралися», – додав Ігор Горжій.