Ви тут:
Відео Головне Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

“Підстави для зниження тарифів на перевезення на Полтавщині є”, – Володимир Оніщенко (ВІДЕО)

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надала рекомендації пасажирським автоперевізникам Полтави та області для запобігання порушенням конкурентного законодавства. Як встановило Відділення за результатами досліджень, на даний час на рику реалізації паливно-мастильних матеріалів відбулось зниження їх вартості. Враховуючи це, відповідно є наявні підстави для зниження тарифів на перевезення пасажирів на приміських, міських та міжміських маршрутах загального користування, оскільки, у відповідності до інформації, одержаної від автомобільних перевізників, ціна на ПММ є однією із основних складових, що визначають тариф на перевезення пасажирів. Про це, під час сьогоднішньої прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, розповів голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Оніщенко.

“У зв’язку з наведеним, дії суб’єктів господарювання щодо здійснення перевезення пасажирів за тарифами, що діяли до зниження вартості ПММ, можуть містити ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, за які передбачена відповідальність. Тому, з метою запобігання порушенням конкурентного законодавства, адміністративна колегія територіального відділення в порядку статті 14 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» рекомендувала 183 автоперевізникам Полтави та області утриматись від дій, що можуть спричинити порушення конкурентного законодавства шляхом приведення тарифів на перевезення пасажирів на приміських, міських та міжміських маршрутах загального користування до економічно обґрунтованого рівня у відповідності до зниження цін на паливно-мастильні матеріали. Територіальне відділення вважає, що бездіяльність виконавчого комітету Полтавської міської ради щодо невжиття заходів по перегляду рівня тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у зв’язку із зниженням вартості палива може містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. В зв’язку з наведеним, з метою запобігання порушенням конкурентного законодавства, ми рекомендували виконкому міської ради в десятиденний термін вжити заходів щодо перегляду рівня тарифів на перевезення, у зв’язку із зміною вартості палива у відповідності до економічно – обґрунтованих розрахунків тарифів автомобільних перевізників. На даний час до територіального відділення надходять листи від автоперевізників про виконання рекомендацій та перерахунок тарифів на перевезення пасажирів у звичайному режимі руху на приміських та міжміських маршрутах загального користування”, – наголосив Оніщенко.

Він зазначив, що задля запобігання порушенням конкурентного законодавства, адміністративна колегія тервідділення рекомендувала ТОВ «АТП-15307», ПП «Ямщик», ПП «Креміньзовніштранссервіс», ТОВ «Авто-Комплект», ПП «АВТО-КРОНА», ПП «ЄВРОТРАНС-СЕРВІС», ТОВ «Креміньавто», МКП «Фірма «Аделла», ПП «Союз-Авто-Експрес» утриматись від дій, що можуть спричинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом приведення розрахунків тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у відповідність до економічно-обґрунтованих витрат з урахуванням зниження цін на паливо. А виконавчому комітету Кременчуцької міськради рекомендували в 10-ти денний термін вжити заходів щодо перегляду рівня тарифів на перевезення. На даний же час територіальне відділення готує аналогічні рекомендації для автоперевізників міст Лубни, Пирятин, Миргород, Гадяч.

Також Володимир Оніщенко зауважив, що тогоріч Полтавським обласним територіальним відділенням АМКУ отримано від фізичних, юридичних осіб, правоохоронних органів, органів влади та органів місцевого самоврядування, депутатів всіх рівнів, представників уповноваженого Верховної ради України з прав людини 463 листа та звернення, розглянуто 206 заяв, 18 з яких направлені в інші державні органи для розгляду за належністю, 12 – знаходяться на розгляді, строк розгляду яких триває. За результатами ретельного дослідження по заявах спеціалістами відділення за поточний період розпочато 50 справ.

“З метою реального впливу на соціально-важливі ринки Полтавської області, насамперед, ринки житлово-комунальних послуг, ринку оренди землі сільськогосподарського призначення, ринку приєднання до електричних мереж територіальним відділенням у поточному році розпочало із власної ініціативи, за результатами розгляду заяв, здійснених перевірок та досліджень товарних ринків 150 справ про порушення конкурентного законодавства. За результатами розгляду яких припинено 136 порушень конкурентного законодавства, накладено штрафів на порушників на суму 3 144,240 тис. грн. Сплачено до державного бюджету за зазначений період – 2492,837 тис. грн”, – додав Оніщенко.

Він наголосив, що у 2015 році 33 рішення адміністративної колегії територіального відділення було оскаржено в судах, при цьому 22 рішення територіального відділення залишені судами без змін остаточно на суму 1 138,847 тис грн. з урахуванням оскаржених рішень минулих років.

Про що ще йшлося на прес-конференції детальніше дивіться у ВІДЕО.

Перейти до вмісту