Ви тут:
Головне Офіційно Політика Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Найгірша ситуація з декомунізацією в обласному центрі

DSC_0004

Ми не повинні бути “в хвості” заходів щодо виконання законів по декомунізації, – заявив керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь  на третьому засіданні відповідної робочої групи.

За його словами, у звіті Українського інституту національної пам’яті Полтавська і Запорізька області були названі найгіршими в державі щодо декомунізації – проте, малася на увазі бездіяльність органів місцевого самоврядування у цьому напрямку.

Після 21 лютого вступить у дію третій завершальний регіональний етап щодо декомунізації і голова ОДА своїм розпорядженням зможе змінити назви. Присутніх керівників РДА, мерів міст закликали знайти компромісні рішення щодо варіантів населених пунктів та врахувати думки людей

DSC_0007

Директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вадим Штефан зазначив, що з понад 2580 топонімичних назв, за січень 506 тоталітарних топонімів перейменували, 52 пам’ятники тоталітарного режиму знесли.

Лише у Миргороді не лишилося топонімів комуністичного режиму, а у Глобинському та Кременчуці – найбільше таких назв. Залишаються неперейменованими понад 2 тис. топонімів.

Найгірша ситуація – в обласному центрі, де міська влада не робить дій у перейменуванні міських топонімів.

У 15 населених пунктах під час громадського обговорення вирішили залишити чинні назви, що суперечить чинному законодавству, у 10 селах ще тривають обговорення. Під час засідання обговорили нові назви населених пунктів. Зокрема, Комсомольськ може стати Наддніпрянськом:

поширити новину: