Ви тут:

Після теплих днів на Полтавщину знову прийшов мороз

верба весна

На Полтавщині в ці вихідні уночi  стовпчики термометра покажуть -5 градусів нижче нуля.

Субота і неділя будуть ясними, з невеликим морозом. Як повідомляє sinoptik.ua, швидкість повітря становитиме 3.7 м/с у напрямку від південного до південно-західного.

Незважаючи на невеличкий мороз, сонце світить уже по-весняному. Аномально теплий лютий Україні приніс полтавцям  проліски та інші весняні рослини – це вплив південного повітря тропічного походження, який знову змінився на арктичний.

Загалом, у Полтаві проліски зацвіли на місяць раніше, ніж зазвичай.

“Колись уже був такий рік, дуже аномальний, коли в лютому проліски почали викидати бутони, але щоб в лютому вони цвіли, такого ще не було”, – зазначила Валентина Оніпко, завкафедрою ботаніки Полтавського педагогічного університету.

Рекордна температура лютого і на Закарпатті – в Ужгороді +15 градусів. Розпускаються перші весняні квіти, а на деревах – зав’язки. Пухнасті зав’язки верби, так звані котики, розпустилися і в Дніпропетровську.

Втім, в Гідрометцентрі українцям радять не поспішати роздягатися – погода прийде в зимову норму.

“До кінця цього місяця відбуватимуться коливання температурного режиму. Найближчої ночі і наступні 2-3 – це буде температура -2 -7 градусів, у більшості областей. На крайньому заході та півдні близько нуля. Денна температура теж буде невисокою – це буде 1, 5 градусів тепла”, – сказала Наталія Голеня, синоптік Укргідрометцентру.

поширити новину: