Ви тут:
Головне Офіційно Полтавщина Суспільство 

“Маємо діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавчо”, – Євгеній Холод

Учора за участі першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій, яке провів її очільник Геннадій Коваленко. Про це повідомили у Полтавській обласній раді.

У ході розгляду звернень щодо діяльності директора Хорольського агропромислового коледжу та здійснення ним фінансової діяльності навчального закладу у присутності зацікавлених сторін і представників правоохоронних органів свої думки висловили секретар постійної комісії Валерій Калюжний та член комісії Михайло Бугрій, депутати обласної ради: Ірина Степаненко (постійна комісія з питань бюджету та управління майном), Руслан Рогов (постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку).

Взято до уваги нову скаргу заявниці та лист трудового колективу на захист свого керівника, а також те, що перевірки, здійснювані відповідними структурами, ще тривають. Відтак ректорату Полтавської державної аграрної академії рекомендовано вжити легітимних превентивних заходів в інтересах неупередженого здійснення перевірок.

Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод закликав колег утримуватися взагалі, а особливо у подібних делікатних справах, від імовірності виходу за межі власної компетенції та втручання у царину відповідальності контролюючих, правоохоронних та судових органів, згідно із статтею 19 Конституції України діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавчо.

Потому учасники зібрання разом із членами Громадських рад при обласній раді та облдержадміністрації – представниками волонтерського руху, структур та осередків, які опікуються проблемами учасників АТО: Іриною Каптур, Людмилою Пономаренко, Сергієм Глобою, Валерієм Довженком, Дмитром Лаптєвим, Іваном Петренком, Дмитром Пономаренком, Олексієм Шаманенком детально обговорили подані кандидатури військовослужбовців, медиків, волонтерів і благодійників для нагородження Почесною відзнакою Полтавської обласної ради – нагрудним знаком “За вірність народу України”.

Як наголосив голова постійної комісії Геннадій Коваленко, кожен учасник АТО, і тим більше – рекомендований для нагородження, гідний того, аби його прізвище лунало у стінах обласної ради, а для вручення нагород у місця дислокації було би добре виїжджати депутатам обласної ради.

У ході дискусії присутні дійшли висновку, що Положення про цю Почесну відзнаку потребує вдосконалення і уточнення, зокрема, щодо запровадження персональних подань навзамін спискових, особистої відповідальності командирів і авторів подань за рекомендованих осіб. Це, на думку присутніх, дозволить деталізувати для історії подробиці вияву героїзму воїнами, убезпечити цю високу місію від випадковостей людського фактору, підвищить статус самої нагороди і нагороджених.