Ви тут:
Медицина Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство 

“Благодійні фонди у полтавських лікарнях повинні бути прозорими”, – Ромашко (ВІДЕО)

Благодійні фонди на території медичних закладів Полтави мають право на існування, але повинні працювати прозоро та звітуватися за кошти, які надходять на їхні рахунки та витрачаються. Про це, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, розповіли депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков та юрист “Інституту аналітики та адвокації” Юрій Ромашко.

“На засіданні бюджетної комісії Полтавської міської ради депутати порушили питання про діяльність благодійних фондів на території медичних закладів Полтави. На мою думку, такі фонди повинні існувати, бо це додаткове фінансування для лікарень. Але, наразі у людей виникає важливе питання — скільки грошей надходить на рахунки та як у подальшому медзаклади їх використовують. Усе це повинно бути прозоро. Колеги «Інституту аналітики та адвокації» пропонують декілька шляхів вирішення цього питання”, – наголосив Ямщиков.

Як зазначив Юрій Ромашко, в умовах недофінансування медичних закладів, потрібно використовувати усі законодавчо встановлені джерела для підтримки медицини, і діяльність благодійних фондів при лікарнях не є виключенням.

“Дійсно, сьогодні пацієнти платять, але ніхто до кінця не розуміє за що, і не бачать куди ці кошти ідуть, і чи взагалі їх передають на лікарні. Відповідь одна — потрібно звітуватися публічно та системно. Сьогодні це єдина умова для подальшої їхньої роботи”, – сказав юрист.

Про що ще йшлося на прес-конференції детальніше дивіться у ВІДЕО