Ви тут:
Головне Медицина Полтавщина Суспільство 

За тиждень на Полтавщині на ГРВІ захворіло майже 6,5 тис людей

1428669965_0_k__4220За даними ГУ Держсанепідслужби в Полтавській області, на Полтавщині захворюваність на гострі респіраторні інфекції знаходиться на стабільному рівні. Показники нижче за епідпорогові – ситуація звичайна для даного періоду року.

За минулий тиждень на ГРІ захворіло 6 тисяч 585 осіб (відзначається незначне, на 4,7% зниження, порівняно з попереднім тижнем). Показник захворюваності – 45,7 на 10 тисяч населення, що на 38,4% нижче за епідпороговий. Показник захворюваності школярів склав 143,8 на 100 тисяч – на 27% нижче за епідпороговий для даної групи населення.

Госпіталізовано 205 хворих, що складає 3,% від кількості захворілих – показник звичайний для області.

ФАХІВЦІ МОЗ УКРАЇНИ РАДЯТЬ:

що робити, щоб вберегтися від грипу та ГРВІ

Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому, перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.

Симптоми, що вимагають лікування вдома

При появі перших симптомів грипу хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для декого. Такими симптомами є: підвищена температура тіла; біль у горлі; кашель; нежить; біль у м’язах. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому, навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.

Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.

Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою – її життя!

Викликайте бригаду екстреної медичної допомоги чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя; ускладнення дихання; підвищена температура тіла, що довго не знижується; багаторазове блювання та випорожнення; порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість; болі у грудній клітці; домішки крові у мокротинні; падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

Профілактика грипу

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.

– Уникати скупчень людей.

– Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.

– Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях.

– Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.

– Мати чисті руки.

– Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками.

Вакцинація: найефективніший засіб захисту

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Жінки, які годують груддю, можуть бути вакциновані. Крім того, будь-яке грипоподібне захворювання не є підставою для припинення грудного вигодовування.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.

Усі засоби профілактики грипу мають особливе значення для людей, які належать до груп ризику. Для цих людей грип становить найбільшу небезпеку, а вчасна регулярна профілактика здатна врятувати життя.

До груп ризику входять: діти до 5-ти років (особливо – до 2-ох років); вагітні жінки; люди віком від 65 років; люди з надмірною вагою; хворі на діабет, хронічні серцево-судинні захворювання, захворювання легенів, з іншими тяжкими хронічними захворюваннями; люди, які перебувають на імуно-супресивній терапії. Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто – вижити.

Крім того, існують професійні групи ризику: медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях. У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

Система Orphus