Ви тут:
Економіка Медицина Суспільство 

Виробник Нурофену “вводить в оману споживачів” – Австралійський суд

нурофен

Австралійський суд постановив прибрати з аптек знеболювальне “Нурофен”, заявивши, що британський виробник вводить в оману споживачів.

У постанові сказано, що ліки, які рекламуються як допомога при певних видах болю, наприклад мігренях, насправді ідентичні стандартному “Нурофену”, але коштують дорожче.

Виробник, Reckitt Benckiser, заявив, що погодиться з рішенням і що компанія “не мала наміру вводити в оману споживачів”.

Справу довів до суду австралійський орган з нагляду за якістю товарів і послуг, – повідомляє ВВС

Федеральний суд Австралії постановив, що продаж цих ліків має припинитися в країні протягом трьох місяців.

Серед ліків, яких стосується заборона: “Нурофен – біль у спині”, “Нурофен – біль при місячних”, “Нурофен – біль при мігренях” і “Нурофен – головний біль”.

Також виявилося, що роздрібна ціна кожного з таких вузькоспрямованих продуктів була “значно вищою за інші схожі анальгетики, які також діють як загальні знеболювальні”, сказано в заяві Австралійської комісії з конкуренції і прав споживачів.

У комісії відзначають, що призначення кожного продукту сформульоване таким чином, ніби він спрямований на конкретний вид болю, тоді як насправді всі вони мають один і той самий активний складник: Iбупрофен лизин 342 мг.

При цьому виявилося, що в гамуванні зазначеного на упаковці виду болю ці ліки нічим не кращі за іншу продукцію “Нурофену”, призначену для інших типів болю.