Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина Фотогалерея 

У Полтаві вимушеним переселенцям організували ярмарок вакансій


У Полтаві відкрили ярмарок вакансій для переселенців. З півсотні підприємств приїхали до Полтавського ОЦЕВУМу, щоб запропонувати роботу вимушено переміщеним особам. Кожен роботодавець пропонує 5-10 вакансій.
Пропозицій чимало безробітних теж, але питання заробітної платні лишається одним з самих гострих. Шукачі роботи кажуть, що навряд чи зможуть прожити на такі гроші.


Серед професій швачка, електромонтер, агроном, охоронець, молодший інспектор, зоотехнік та інше. Пропонують здебільшого мінімальну зарплатню.


Очікування шукачів роботи різні. Сім’я Кучеренків з Торезу планує відкрити власну справу, можливо невелику крамницю в Полтаві. У Торезі мали власну взуттєву майстерню, але кажуть, що тут цей бізнес не осилять.
“Хотіли б піти на курси підвищення кваліфікації,можливо освоїти новітні технології. Але мрію відкрити ЧП. Невелику крамницю чи щось інше”, – розповів Кучеренко.
Серед безробітних чимало полтавців.


“Закінчила Полтавський інститут зв’язку. За професією інженер. Працювала в “Укртелекомі”. Сподіваюся знайти роботу за спеціальністю”, – розповіла полтавка Тетяна


“За фахом інженер, але не сподіваюся знайти роботу за спеціальністю. Приїхав з району, безробітний. Маю 3-х дітей. Мені потрібна робота за змінами. Можливо, охоронцем, кочегаром чи щось інше”, – розповів Валерій Гунько.


Як розповіла директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва на ярмарок запросили близько тисячі переселенців.
“Ми телефонували тим, хто не перебуває на обліку в центрі зайнятості. Сьогодні на них чекають роботодавці. Якщо роботодавець знайде працівника він отримає й компенсацію. Серед пропонованого є й громадські роботи”, – розповіла Клавдієва.
З жовтня минулого року завдяки центру зайнятості працевлаштували близько 900 переселенців. 80 пройшли профнавчання, 40 стали підприємцями, майже 900 працювали на громадських роботах.


Ярмарок зайнятості проводиться в рамках Проекту «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб», який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу Полтавською облдержадміністрацією у партнерстві з Полтавським обласним центром зайнятості, Полтавською та Гадяцькою міськими радами, Новогалещинською селищною радою, Полтавською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, Благодійною організацією «Світло Надії», КП «Обласний контактний центр».

Фото Анни Чапали.

Система Orphus