Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві створили ексклюзивний медіа-проект, присвячений переселенцям

DSC_0014

У Полтаві стартував перший в Україні медіа-проект, присвячений проблемам внутрішньо переміщених осіб та покликаний розвінчати стосовно них негативні стереотипи у суспільстві.

Про це, зокрема, йшлося під час прес-конференції у “Новинах Полтавщини”.

Унікальність проекту – у зворотньому зв’язку, адже переселенці матимуть змогу донести свою думку через мас-медіа”, – підкреслила ініціатор проекту, Вікторія Курилко, радник Міністра соціальної політики в Полтавській області.


Новий медіа-проект передбачає створення окремого телевізійного і радійного проекту, онлайн- та  друковані публікації ЗМІ.

Громадські активісти, зокрема, ініціатива «КримSOS», у співпраці з Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА, Полтавським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з січня 2016 року запускають багатопрофільний медіа канал, який включатиме цикл програм на обласній телестудії «Лтава», постійну рубрику на шпальтах газети «Село Полтавське», публікації в “Новинах Полтавщини” та програму на радіо FM, окремий канал на «Ютубі».

Сторони вже підписали відповідну угоду.

DSC_0004

Лариса Коба, головний редактор газети «Село Полтавське», зазначила, що як крапля за краплею точить камінчик, так і проблеми переселенців можна спільно вирішувати, достукатися до людей та змінити негативні стереотипи.


Євген Лопушинський, генеральний директор ОДТРК «Лтава», зазначив актуальність проекту в рамках запровадження суспільного мовлення. Майже 2 млн переселенців потребують адаптації в соціумі і телевізійники уже запустили цикл програм для систематизації цього досвіду, розуміння прав і шляхів допомоги. Уже сьогодні на ОДТРК “Лтава” оголошено конкурс серед творчих працівників, які візьмуться за реалізацію нового проекту.

Усього з жовтня 2014 року більше 30 тис. людей, у т.ч 6 тис дітей були змушені переїхати на Полтавщину з окупованих територій Донбасу, – зазначила Світлана Матуйзо, замдиректора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації:

Згідно з моніторингом висвітлення конфліктно-чутливих тем у друкованих та Інтернет-виданнях,  який у листопаді провів “Інститут масової інформації”, українське суспільство наразі не отримує повної інформації про вразливі категорії населення, які з’явилися внаслідок конфлікту на Сході.

Автори моніторингу стверджують, що лише 5% від загальної кількості матеріалів у центральних друкованих та інтернет-ЗМІ стосувалися конфліктно-чутливих груп населення. При чому, переважна більшість матеріалів (74% від кількості конфліктно-чутливих матеріалів) були присвячені бійцям АТО, а інформація про інші вразливі групи населення (волонтерів, переселенців, мешканців окупованих територій, дітей і родини військових) склала менше 0,5% від загальної кількості матеріалів.

Саме тому є таким актуальним новий медіа-проект на Полтавщині.

Перейти до вмісту