Ви тут:
Головне Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтаві привітали учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні у Полтавській обласній клінічній лікарні відновного лікування та діагностики привітали чорнобильців з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

“Пам’ятаю виїхали ми 13 травня й були там до 4 червня. Спочатку цементували завдяки спецтехніці реактор, а потім – саркофаг. Уже людей ми вивезли. Було дуже тривожно: немає людей, ферми та магазини відкриті, пусто. 26 квітня виповнюється 30 років із тієї трагічної події, а ми все хворіємо. Я інвалід ІІ групи. У мене серцева недостатність, часто задихаюсь. Цього року вже вп’яте проходжу курс лікування. Дякувати, що лікують безкоштовно та щомісяця видають лікарських засобів на сто гривень”, – розповів учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Олексій Костенко.

Чорнобильців, які перебувають на лікуванні у Полтавській обласній клінічній лікарні відновного лікування та діагностики привітали голова обласного об’єднання «Союз Чорнобиль» Віктор Шкурпела та заступник директора департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко.

Хвилиною мовчання ліквідатори аварії на ЧАЕС вшанували пам’ять загиблих,а наостанок їм вручили невеликі подарунки.

Нині на Полтавщині проживає 12 тис учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. В умовах стаціонару в області за цей рік вже пролікували майже 3 тис чоловік.

Система Orphus