Ви тут:
Офіційно Полтавщина Суспільство 

У Полтаві пройшов тренінг з питань міжмуніципального співробітництва

Сьогодні у Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій провели тренінг для тренерів з питань міжмуніципального співробітництва, зокрема для викладачів полтавських вузів.

Під час тренінгу обговорили та внесли пропозиції щодо навчальної стратегії з питань розвитку міжмуніципального співробітництва для Полтавської області.  Заступник керівника Проекту німецького Товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ) «Реформа управління на Сході України» Тарас Журавель та доктор наук з державного управління, голова Центру сприяння розвитку співробітництва територіальних громад В’ячеслав Толкованов розповіли про міжмуніципальне співробітництво в інших країнах, зокрема у Франції. Вони наголосили на створенні інституційної платформи із числа викладачів вишів, представників громадських об’єднань, які займаються питаннями підготовки кадрів для органів державної влади.

«Стратегія державної регіональної політики, нове законодавство та реформи місцевого самоврядування передбачають створення нової генерації в органах самоврядування – люди, які запроваджуватимуть ефективні проекти місцевого розвитку.  Щоб громади, які мають ініціативних керівників та професійний колектив , вигравали конкурси проектів та отримували кошти на їх реалізацію», – зазначив В’ячеслав Толкованов.


Про основні завдання та місію міжмуніципального співробітництва у контексті реалізації широкомасштабної реформи місцевого самоврядування ознайомив народний депутат України, голова підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету ВРУ з питань державного будівництва,  регіональної політики та місцевого самоврядування Андрій Река.


Також на тренінгу наголосили на необхідності навчально-методичного забезпечення, зокрема нових підручників із розвитку міжмуніципального співробітництва.


Тренінг завершився загальним обговоренням та дискусіями з актуальних питань розвитку міжмуніципального співробітництва.

Система Orphus