Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

У першому рейтинговому оцінюванні соцекономічного розвитку регіонів Полтавщина вісімнадцята

20151001130402

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розрахувало перше рейтингове оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів.

За результатами оцінювання, цього року найкращі показники з соцекономічного розвитку у м. Київ, Дніпропетровській Київській, Харківській та Вінницькій областях. Найгірші — у Чернігівській, Житомирській, Тернопільській, Донецькій та Луганській областях.

Оцінювання здійснювалось на підставі інформації від міністерств, центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державної адміністрації за 26 показниками у 6 напрямах.

В цьому рейтингу Полтавщина займає 18 загальне місце. Область потрапляє в 10-ку за наступними напрямками оцінювання: економічна ефективність – 3 місце, інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця – 7 місце, розвиток інфраструктури – 9 місце.

Гіршими позиції є в наступних напрямках: фінансова самодостатність – 24 місце, ефективність ринку праці – 20 місце, відновлювальна енергетика та енергоефективність – 23 місце. 

Мінрегіон направив результати оцінювання до Кабінету Міністрів України. Міністерством, також сформовано відповідні пропозиції для центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій, які будуть винесені на розгляд Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку.

Рейтингове оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів запроваджено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики» від 21 жовтня 2015 року.

Областям виставлятимуть оцінки щоквартально за 27 показниками у 6-ти напрямах та щорічно за 64 показниками у 12 напрямах.

В Мінрегіоні говорять, що впровадження такої оцінки стане одним із складових елементів нової системи моніторингу реалізації державної регіональної політики. Це дозволить, базуючись на підходах європейського союзу, оцінити стан соціально-економічного розвитку областей. Також показники слугуватимуть індикатором ефективності управлінських рішень на центральному та місцевому рівнях, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності регіонів та забезпечення їх соціальної згуртованості і просторового розвитку.

Система Orphus